YouTube почав видаляти акаунти користувачів, які розміщують мультфільми виробництва "Союзмультфільму" та інших студій.
Як говорять учасники ринку, це може бути першим кроком власників прав на продукцію радянських мультиплікаторів до монетизації свого контенту в мережі.
При спробі завантажити видалені ролики з'являється повідомлення: "Це відео вже недоступне через заяву про порушення авторських прав, отриманого від Funtik Entertainment". У Google уточнили, що видалятимуть ліцензійний контент, якщо така вимога надійде від правовласника.
Договір на використання колекції радянських мультфільмів в Інтернеті був укладений між "Союзмультфільмом" (з 2010 р. - ФГУП "Об'єднана державна кіноколекцій", ОДК) і компанією Funtik Entertainment ще 2005 року.
ФОТОРЕПОРТАЖ: Японський мультфільм про Чебурашку сподобався дітям (ФОТО)
"У даний час договір діє, відповідно до нього ліцензіат регулярно робить виплати правовласнику", - пояснив виконавчий директор "Об'єднаної державної кіноколекції" Василь Шильников.
Співвласник Funtik Entertainment Ігор Шульжик (син письменника Валерія Шульжика, автора книги про поросятко Фунтика) пояснив, що мова йде тільки про випадки, коли люди намагаються заробляти на поширенні чужого контенту. "Ми не проти поширення та популяризації мультфільмів, але ситуація, коли люди викладають цей контент до мережі та вставляють у нього рекламу, нас не влаштовує", - говорить він. За словами Шульжика, нічого про спроби якось заробити на контенті поки не йде: "Можливо, коли-небудь ОДК вирішить якось монетизувати свою інтелектуальну власність в мережі, але поки таких завдань перед нами не ставилось".
Коментарі
2