Ексклюзиви
вівторок, 07 липня 2009 16:05

Всесвітній конгрес уйгурів заявив про 840 загиблих в Китаї

Всесвітній конгрес уйгурів заявив про 840 загиблих в Китаї
Більше 840 людей загинули в результаті сутичок в північно-західному китайському місті Урумчі. Про це заявив представник Всесвітнього конгресу уйгурів.

За офіційними даними, в результаті нападів уйгурів на представників ханьської національності (китайців) і сутичок з поліцейськими загинули 158 осіб. Більше 1. тис. людей поранено. Сутички відбувалися в неділю, з середи в Урумчі буде введена комендантська година з 21.00 до 08.00.

У вівторок Пекін заявив, що хвилювання уйгурів припинені. Арештовано більше 1,4 тис. осіб. Раніше повідомлялося, що на вулиці Урумчі вийшли близько 1 тис. уйгурів.

У другій половині дня хвилювання поновилися. Китайці та уйгури озброюються палицями, залізними кийками, каменями. Поліція використовує проти них сльозоточивий газ, передає Reuters.

В неділю учасники безладів нападали на людей, спалили десятки автомобілів і пасажирських автобусів, громили магазини. Представник Всесвітнього конгресу уйгурів розповів, що з особливою жорстокістю було убито близько 40 студентів в медичному університеті.

Китайська влада звинувачує в організації хвилювань неурядову організацію Всесвітній конгрес уйгурів, штаб-квартира якого знаходиться в Мюнхені.

Лідер Всесвітнього конгресу уйгурів підприємниця Ребія Кадер відкидає звинувачення.

В кінці червня на фабриці іграшок в південній провінції Гуандун двоє уйгурів загинули і 89 дістали поранення під час зіткнень робітників-уйгурів з робітниками-китайцями. Учасники хвилювань в Урумчі вимагали розслідування цього інциденту.

Урумчі - столиця Синьцзян-Уйгурського автономного району в західній китайській провінції Синьцзянь, де проживає значна кількість уйгурів. Всього в Китаї проживає 9 млн уйгурів. Це тюркомовний народ, що сповідує іслам. Серед уйгурських націоналістів поширена ідея відокремлення від Китаю і створення власної мусульманської держави. В Урумчі живе близько 1,5 млн китайців і близько 250 тис. уйгурів, передає РІА Новості.

Зараз ви читаєте новину «Всесвітній конгрес уйгурів заявив про 840 загиблих в Китаї». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути