Адвокат Роман Сімутін проаналізував випадок, коли повістку військовозобов'язаному українцю вручив двірник.
У своєму YouTube-каналі він пояснив, чи можна вважати це належним врученням документа. За його словами, тепер у повідомленні про виклик до ТЦК вписують фразу, що "повідомлення та повістка вважається належним чином врученими через обслуговуючу організацію", тобто ЖЕК. Про це пише "УНІАН".
"А хто у нас працює з людьми та постійно на виду? Керівники та майстри ЖЕКу? Ага, куди там, цих ще спробуй знайди та спіймай. Фактично повістку з повідомленням вам вручили через двірника, якому насправді ніколи голову підняти за роботою, не говорячи про чергування під під'їздом задля вручення вам викликів", – обурився адвокат.
Проте фраза про вручення повісток через ЖЕК позбавлена логіки, переконаний Сімутін.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як отримати відстрочення від мобілізації: роз'яснення
"Мало того, це формулювання ще й свідчить проти самого ж ТЦК, бо в такий спосіб вони документально розписуються, що ніякого повідомлення людина не отримувала. Гадаю, ставка робиться на психологічний ефект від отримання подібних листів", – каже він.
Далі адвокат відповів все ж на запитання, чи може двірник вручити повістку.
"З юридичного погляду – не може, бо не наділений повноваженнями, на відміну від начальника ЖЕКу. Хоча і в цьому випадку є купа питань, але якщо ви повістку візьмете і розпишетеся – тоді вже немає значення, хто та яким чином її вручив", – підсумував він.
В Україні з липня збільшився перелік осіб, які підлягають мобілізації.
Тепер мобілізовуватимуть тих, у кого дружина (чоловік), батьки чи батьки дружини (чоловіка) – особи з інвалідністю першої чи другої групи, якщо у них є інші працездатні особи, які згідно із законом мають їх утримувати. До липня 2023 року вони не призивалися.
Коментарі