Показник співвідношення віку собаки і людини "1 до 7" є неточним.
Собаки дуже швидко старіють в перші роки життя, а потім цей процес сповільнюється, пишуть вчені з Каліфорнійського університету Сан-Дієго в журналі Cell Systems.
Науковці оцінили молекулярні зміни в генетичному наборі і вивели формулу для порівняння віку собаки і людини. Також вони дійшли висновку, що "людський" вік собаки - це її вік, помножений на 7, некоректний.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вражаючі фото, які ілюструють собаче щастя
Для підтвердження цієї думки вчені вивчили швидкість змін структури метильних груп в геномі собак і людей. Це невеликі молекули, пов'язані з ДНК, і в міру старіння їх стає більше. Їхнє число можна визначити. Моделювання показало, що в молодому віці у собаки процес старіння йде швидше за людину. Проводячи аналогію, вчені заявили, що 1-річний пес схожий на 30-річного чоловіка, а 4-річний чотириногий - на 52-річного двоногого. Але після досягнення 7-річного віку старіння собаки сповільнюється.
Загалом дослідили 105 собак породи лабрадор-ретрівер. Але можливо й те, що не всі породи старіють однаково.
Понад 12 тис. років тому вперше одомашнили собак. Тоді люди використовували їх як робочу силу. Найчастіше ходили з ними на полювання. Нині собаки виконують не менш цікаві завдання: від пошуку трюфелів до затримання злочинців. Такі помічники потрібні скрізь.
Коментарі