Щоб зберегти репутацію держави, мають бути переконливі докази у справі вбивства Павла Шеремета. Ступінь вини кожного з обвинувачених визначить тільки суд.
Про це розповіла у Facebook Оксана Коляда, міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб.
"З огляду на чутливість теми, суспільну значимість фігури самого Павла Шеремета, а також фігур обвинувачених, рівень доказової бази має бути абсолютно переконливим. Для всіх. У разі, якщо виникатимуть найменші сумніви у адекватності звинувачень, репутаційні ризики держави будуть збільшені у рази. Чим би не закінчилась ця справа – програє держава, насамперед репутаційно", - підкреслила міністр.
У причетності до вбивства Павла Шеремета слідство підозрює п'ятьох осіб — лікаря й волонтерку Юлію Кузьменко, добровольців АТО Владислава та Інну Грищенків, медсестру одного з парашутно-десантних батальйонів Яну Дугарь, ветерана АТО Андрія Антоненка.
Урядовець зазначила, що особисто знає Влада та Інну Грищенко, Андрія Антоненка, Юлію Кузьменко, Яну Дугарь. Вони – визнані авторитети у ветеранському та волонтерському русі. Перебіг справи, обвинувачення – все це стосується і її.
Публічність процесу є великим плюсом, оскільки всі зацікавлені сторони мають змогу слідкувати за перебігом і давати свою оцінку, вживати відповідних дій. Водночас, оскільки всі обвинувачені є беззаперечними авторитетами у ветеранському і волонтерському русі, додала вона, відділяти справу від образу усього руху вже не вийде.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа Шеремета: Аваков показав фото жінки, яка натиснула кнопку вибухівки
Нагадаємо, Печерський райсуд обрав ветерану АТО Андрієві Антоненку, якого підозрюють у причетності до вбивства журналіста Шеремета, запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 8 лютого. Раніше в цій справі суд арештував до 8 лютого лікаря Юлію Кузьменко. Також суд застосував запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту для військової медсестри Яни Дугарь.
Коментарі