Всіх дітей з інтернатів планують розподілити і виховувати у прийомних сім'ях до 2020 року. Самі ж будівлі інтернатів перетворять на дитячі садочки та центри сімейного типу. Про це кореспонденту Gazeta.ua розповів сьогодні під час прес-конференції директор фонду Ріната Ахметова "Розвиток України" Анатолій Заболотний.
Відповідну реформу "Збережи дитину у сім'ї" розпочали на Дніпропетровщині минулого року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Інтернат будували 16 років
"З травня 2011 року спільно з Дніпропетровською владою реалізуємо проект "Збережи дитину в сім'ї" у Дніпропетровській області. Наразі створено 15 дитячих будинків сімейного типу. Закрили два інтернатних заклади і всі діти пішли жити у родини. Якщо говорити по цифрах, то 225 осіб перейшли від інтернатів на сімейні форми виховання", - розповів Анатолій Заболотний.
За його словами, наразі країна готова перейти на нову систему виховання дітей сиріт та безхатченків.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 11 вихованців школи-інтернату захворіли на грип А/H1N1
"Дитина повинна виховуватися в сім'ї, а не у закладі. Практика показує, що установи згубно впливають на виховання дітей. Державі не потрібно більше грошей, щоб виховувати дітей у сімейних умовах. Просто потрібно витрачати ці гроші розумно, щоб вони йшли на дитину і підтримку сім'ї", - розповів він.
За підрахунками 2010 року щомісяця держава витрачає на фінансування інтернатів 6 - 7 тисяч гривень на місяць.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Директор інтернату привласнив гроші сиріт
"Середня цифра фінансування інтернатів, я не беру Мінсоцполітики для здорових дітей, це по цінах 2010 року — це від 70 тисяч гривень на рік до 100 тисяч гривень на рік. Треба враховувати, що з цих грошей вираховуються гроші на заробітну платню працівникам інтернату і комунальні послуги. Тобто 85% - це на стіни і вихователів і лише 15% цих грошей йде на дитину. Фактично, цих коштів вистачає тільки на харчування", - розповів Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Ніжині лікарю інтернату, де померли діти-інваліди, дали три роки в'язниці
За новою системою держава виділятиме прийомним родинам на виховання дитини певні кошти.
"Прийомна родина коштує державі близько 3 тисяч гривень. У прийомній родині власником коштів є сама дитина, не батьки-вихователі. Батьки є розпорядниками і вихователями, є жорстка система витрачання цих коштів. 30% цієї суми йде батькам-вихователям — це як оплату і на комунальні витрати", - розповів Юрій Павленко.
Коментарі
6