Четвер, 21 жовтня 2010 18:23

В Україні зареєстрували перші домени кирилицею

В Україні зареєстрували перші домени кирилицею
19 жовтня стартував перший етап реєстрації кириличних доменних імен IDN в зонах com.ua та kiev.ua

Водночас, не всі одразу зможуть отримати свій кириличний домен: для захисту від кіберсквотерів процес реєстрації адрес в новому доменному просторі проходить в три етапи.

Перший етап. Кириличні доменні імена IDN в com.ua та kiev.ua зможуть зареєструвати власники словесних кириличних торгових марок і загальновідомих знаків при пред'явленні відповідних документів. Процедура першого етапу пріоритетної реєстрації IDN відповідає існуючим вимогам та умовам делегування доменів в .ua і триватиме з початку реєстрації IDN до 19 листопада 2010 року.

Другий етап. З 19 листопада до 19 грудня 2010 року, IDN делегуються реєстрантам, які виявили бажання зареєструвати IDN на термін у 10 років. На цьому етапі пріоритетної реєстрації діють умови і вимоги делегування доменних імен, що існують для доменів com.ua і kiev.ua відповідно.

Третім етапом стане вільна реєстрація IDN. Реєстрація буде доступна для всіх бажаючих, і нічим не буде відрізнятися від реєстрації доменів com.ua і kiev.ua відповідно.

Поки незрозуміло, наскільки напівкириличні імена будуть затребувані та популярні. Однак з огляду на незначну вартість реєстрації (бл. $10 на рік), більшість компаній-власників сайтів захочуть перестрахуватися і зареєструвати додаткові домени. При цьому вони будуть виглядати так: "вікна-двері.com.ua", "реферати.com.ua", "музика.kiev.ua" тощо.

У даний час доменні імена можна зустріти на різних мовах. Вже зараз IDN підтримуються у більш ніж 40 міжнародних доменах, тобто користувачі можуть використовувати назви доменів другого рівня власною мовою. Плюси таких можливостей — відсутність необхідності знати англійську мову, спрощення пошуку потрібного сайту, наявність вільних привабливих імен.

19 жовтня реєстратор NIC.UA вже зареєстрував перші IDN домени в com.ua та kiev.ua на пріоритетних умовах для власників торгових марок. Цими доменами стали штурман.kiev.ua і мебляр.com.ua. Крім того, реєстратор подбав і про реєстрацію власних доменних імен нік.com.ua і нік.kiev.ua на підставі власної ТМ.

Дзеркало тижня

Зараз ви читаєте новину «В Україні зареєстрували перші домени кирилицею ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 47034
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути
Погода