середа, 16 січня 2019 00:59

В Україні можуть посилити відповідальність за знущання над тваринами

В Україні можуть посилити відповідальність за знущання над тваринами
За покинутих тварин пропонують садити на три роки. Фото: Медіа Лайф

Кабінет міністрів України пропонує усунути невідповідності в законодавстві щодо захисту тварин від жорстокого поводження і посилити відповідальність за цей злочин.

У нових редакціях запропоновано викласти статтю 89 Кодексу про адміністративні правопорушення і деякі положення Закону про захист тварин від жорстокого поводження. Відповідний законопроект №9453 зареєстрований у Верховній Раді.

Пропонується уточнити, що жорстоке поводження з тваринами являє собою дії щодо тварин, які відносяться до хребетних. Так усуваються нечіткі формулювання, які ускладнюють застосування цих норм на практиці.

Жорстоке поводження до тварин являє собою побої, знущання, залякування, нацьковування на інших тварин, залишення без нагляду, порушення правил утримання та транспортування тварин, вчинені з хуліганських чи корисливих мотивів, що призвели до травмування, каліцтва чи загибелі тварин (крім дезінфекційних заходів самооборони, полювання, рибальства, наукової, іншої передбаченої законодавством діяльності), а також насильницькі дії щодо тварин, спрямовані на задоволення статевої пристрасті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Відрізав частину хвоста, сім'яник і ліве вухо" - чоловік знущався з кота

Якщо нардепи підтримають, зміниться визначення терміну "пересувний звіринець". Ним пропонують називати спеціально зроблену конструкцію для розміщення тварин, яка переміщається з місця на місце, призначена для їхнього огляду в клітках, не пов'язана з демонстрацією здібностей тварин до дресирування.

Розгляд справ про адміністративні правопорушення щодо жорстокого поводження з тваринами та порушень правил поводження з тваринами, що використовуються у видовищних заходах, у спорті, для організації дозвілля, відноситься до компетенції районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів. До компетенції Нацполіції віднесено розгляд справ щодо порушення правил утримання та транспортування тварин.

Проектом також пропонується посилити кримінальну відповідальність за жорстоке поводження з тваринами (стаття 299 Кримінального кодексу України). Так, жорстоке поводження з хребетними тваринами, залишення їх напризволяще, що спричинило каліцтво чи загибель, а також публічні заклики до жорстокого поводження з тваринами чи поширення матеріалів з закликами, каратиметься позбавленням волі на строк до трьох років.

За ті ж дії, вчинені повторно або щодо двох і більше тварин, або в присутності неповнолітнього, або нацьковування тварин одна на одну, що призвело до каліцтва або загибелі - будуть карати позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.

Ті ж дії, вчинені з метою створення зображень, кіно - та відеопродукції, що пропагує жорстоке поводження з тваринами, - загрожує позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років. Збут або поширення такої кіно - та відеопродукції карається штрафом від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700-5100 грн) або обмеженням волі на строк до п'яти років.

На території пансіонату "Зелений Гай" у Святогорську влаштовували собачі бої. Шокуюче відео з місця події оприлюднила у мережі киянка Марина Н., після того як побувала на Донбасі.

Зараз ви читаєте новину «В Україні можуть посилити відповідальність за знущання над тваринами». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути