В Україні, за даними Міністерства охорони здоров'я, зафіксована тенденція до зменшення кількості здорових дітей. Протягом останнього десятиліття темп приросту розповсюдження захворювань дітей у віці до 14 років становить майже 32%. Про це у своїй статті для ZN.UA пише оглядач Ольга Скрипник.
Дослідження вчених свідчать: за період навчання з першого по дев'ятий клас поширеність хвороб органів травлення, а також зниження гостроти зору зростає у півтора рази, ендокринної системи - в 2,6 рази. Майже у кожного випускника - захворювання опорно-рухового апарату, поширеність патології наблизилася вже до 90%.
"Батьки стурбовані: у школу діти йдуть здоровими, а закінчують її з цілим букетом хронічних хвороб. А що буде, коли вони почнуть навчання з п'яти років, як того вимагає закон про дошкільну освіту?", - пише оглядач.
Про проблему зменшення кількості здорових дітей виданню розповіла заступник директора Інституту гігієни та медичної екології імені О.Марзєєва Надія Полька.
"Сьогодні в школу йде значно більший відсоток хворих дітей, ніж це було, скажімо, два десятиліття тому. Матеріали досліджень, якими я займаюся протягом 30 років, свідчать, що багато дітей починають навчання вже з хронічними захворюваннями і функціональними відхиленнями", - стверджує Полька.
"При сприятливих умовах вони адаптуються, тому що межі адаптації дитячого організму набагато ширші, ніж у дорослих. Але для цього в навчальних закладах необхідно створити оптимальні умови - маю на увазі навчальні приміщення, меблі, належний режим навчання і харчування", - резюмувала вона.
Коментарі
3