В Україні менш ніж за рік кількість іноземців, які стоять на обліку в країні, зросла у 1,5 рази. При цьому найбільш активними "країнами-іммігрантами" є республіки Середньої Азії і держави-мільярдники.
У Держміграційній службі повідомили, що найбільше емігрують в Україну з країн колишнього СРСР, громадяни яких зберегли родинні зв'язки з Україною.
"Родинні зв'язки, в основному, з Росією, а з Узбекистану, наприклад, досі повертаються депортовані кримські татари", - повідомила "Вестям" професор Ірина Прибиткова з Інституту соціології НАН України.
Мешканці Іраку, Нігерії, Індії найчастіше переїздять через те, що відчувають загрозу своєму життю або відсутність засобів до існування. А ось азербайджанці, які займають друге місце в рейтингу найбільш активних "країн-іммігрантів", то вони поступово перевозять в Україну свою рідню.
"Азербайджанці давно займаються торгівлею у великих містах. У них сильно виражені родинні й кланові зв'язки, тому вони і звуть рідних (в Київ, Одесу, Крим), - зазначає експерт з міжнародних відносин Олександр Сушко. - В останні роки з усіх країн Середньої Азії взагалі масово їдуть слов'яни - некоренному населенню там дискомфортно".
За словами Сушко, вірмени і грузини їдуть на більш високооплачувану роботу - в цих країнах середні доходи нижчі, ніж в Україні. Приплив з Молдови, Білорусі, Туреччини пояснюється географією: "Країни-сусіди завжди будуть в "десятці". Тут ідеться не тільки про малий і середній бізнес, але і про студентів", - зазначає експерт.
Що стосується Індії та Китаю (10-е і 11-е місце рейтингу), то ці країни поставляють жителів у всі регіони світу.
"У нас ще малий приплив звідти. Громадян цих країн найчастіше привертає в Україні дешева освіта, яка або стає "мостом" в інші країни, або першим кроком до осілості тут і створення сімей", - каже Сушко.
Коментарі
67