Аналізи всіх без винятку проб ґрунту, взятих із скотомогильників в Івано-Франківській області, дали негативні результати щодо наявності в них спор сибірки.
Про це повідомив журналістам заступник начальника Головного управління ветеринарної медицини області Олександр Стратійчук.
За його словами, "проби ґрунту були відібрані з усіх 365 скотомогильників краю, зокрема з 11 тих, які були подтоплені під час повені".
А.Стратійчук зазначив, що "відсутність позитивних результатів аналізів означає, що худобі, яку випасатимуть поряд, а отже і людям, сибірка не загрожує, але, звичайно, для повної гарантії (адже одиночні спори цієї інфекції можуть жити в ґрунті і десятки років) доступу туди тваринам і людям і надалі не повинно бути. Рови і огорожі навколо скотомогильників потрібно відновити".
Начальник ГУ ветмедицини зазначив, що Державна ветеринарна служба тримає під контролем епізоотичну ситуацію в області. "На сьогодні про якусь реальну небезпеку спалахів інфекцій говорити, на щастя, не випадає, – додав він. - Якщо і виникають випадки тих чи інших захворювань худоби, то їх рівень не вищий, ніж був на цей час минулого року, і вони не пов"язані з наслідками повені".
А.Стратійчук також повідомив, що, "оскільки до повені не все поголів"я великої рогатої худоби, кіз, овець і коней з різних причин охопили плановими профілактичними заходами, то тепер і цих тварин щеплять від сибірки, свиней - від класичної чуми".
Шляхом обходів по подвір"ях обстежена вже вся худоба в господарствах мешканців, що постраждали від повені сів і селищ краю, зазначив він.
Як повідомлялося, санепидеміологи Прикарпаття заявляли, що не виключають спалаху сибірки у худоби, яка перебуває на підтоплених територіях.
Заступник головного санітарного лікаря Івано-Франківської області Марія Бойко повідомила, що медики побоюються спалаху сибірської виразки у худоби, оскільки водою були затоплені скотомогильники, в яких могли бути поховані хворі тварини.
Сибірка - гостре інфекційне захворювання тварин і людей. Збудником його є бацила, здатна тривалий час зберігатися у вигляді спор у воді, харчових продуктах і грунті (до 70 років), зберігаючи здатність розвиватися, потрапивши в сприятливі умови - організм тварини або людини. Інкубаційний період триває 2-14 днів, повідомляє УНІАН
Коментарі