Одеса стане першим містом в Україні, де почнуть масово складати генетичні паспорти. Такі документи дозволять визначати схильність людей до спадкових захворювань. Захід вимушений, адже зараз Одеська область за рівнем смертності перша в країні, а Україна лідирує за сумною статистикою серед країн Європи. За твердженням лікарів, впровадження генетичного контролю дозволить скоротити смертність в десятки разів.
Генетичний контроль запроваджують на Одещині. Такий прорив в українській медицині дозволить виявляти складні хвороби на ранніх стадіях, адже про схильність до них говоритимуть генетичні паспорти. Так, в усьому світі рак успішно лікують, бо його вчасно діагностують.
Валерій Запорожан, ректор Одеського медичного університету: "Можна визначити: ось в цих групах, в цій місцевості, ці люди можуть стикатися з тими або іншими шкідливими чинниками. Якщо ці шкідливі чинники є, до яких у них є схильність, означає у них виникне це захворювання".
Ректор Одеського медичного університетуВалерій Запорожан – ініціатор та автор генетичного контролю по-українськи. Його південний рідний регіон нині лідирує за показниками смертності. Науковець вважає, все - через погану якість питної води, що береться з Дністра та Дунаю – головних стоків для низки європейських країн.
Валерій Осипов, президент Південноукраїнського екологічного союзу: "Дунайська вода - це стічна канава, яка проходить до нас в гирло до моря, проходить через всю Європу. Чого тільки там немає, яких тільки хімічних, шкідливих речовин для людини. Одеська область на сьогоднішній день знаходиться в першості за онкозахворюваннями, за туберкульозними захворюваннями і з низки захворювань, які насамперед залежать від складу і від якості води".
На думку вченого, окрім поганої води, шкодять здоров"ю українців й трансгенні продукти. Генетичний паспорт здатний врахувати всі чинники і уберегти нове покоління від спадкових хвороб. Щоправда задоволення - не з дешевих. На реалізацію програми з розвитку генетичної медицини в національному масштабі потрібні сотні мільйонів доларів, та кажуть, здоров"я - безцінне, повідомляє ICTV.
Коментарі