Відповідна домовленість міститься в угоді, що складається з 22 пунктів, між Комуністичною партією Непалу (маоїстів) і шістьма найбільшими непальськими партіями, підписаній у неділю увечері.
Маоїсти, що склали рік тому зброю, у вересні вийшли з коаліційного уряду і впродовж більше трьох місяців бойкотували процес політичного врегулювання в країні. Вони добилися повторного перенесення дати намічених на 22 листопада виборів у конституційні збори, які повинні були вирішити долю монархії і написати нову конституцію.
Вимоги вчорашніх бунтівників включали невідкладне проголошення Непалу республікою і проведення виборів на повністю пропорційній основі.
Після підписання угоди міністри від Компартії (маоїстів) погодилися повернутися в уряд. Компроміс також відкриває дорогу до проведення виборів у конституційні збори у квітні на змішаній основі.
Непальські політики вирішили, що 335 представників у 601-місцеві конституційні збори будуть вибрано на основі пропорційної системи, 240 - безпосередньо, тоді як ще 26 депутатів призначить прем"єр-міністр.
Угода передбачає і "запасний" варіант - республіка може бути проголошена тимчасовим парламентом двома третинами голосів недавно перенесених на квітень виборів у конституційні збори, якщо з"ясується, що позбавлений реальних важелів влади і непопулярний король Г"янендра намагається перешкодити їх проведенню. Для цього планується внести зміни у текст тимчасової конституції, яка діє в Непалі.
Маоїсти також пообіцяли протягом місяця повернути власникам землі, захоплені під час десятирічної громадянської війни, а уряд пообіцяв поклопотатися про ветеранів повстанського руху.
Король Непалу Г"янендра після перемоги демократичного руху у квітні 2006 року позбувся практично всіх колишніх повноважень і привілеїв. Розташований у Гімалаях Непал формально залишається останнім індуїстським королівством , проте, за прогнозами експертів, його доля практично передрішена, повідомляє РІА Новости.
Коментарі