Ізраїльський віртуоз Пінхас Цукерман зіграв Баха, Моцарта і Бруха, а акомпанував йому оркестр Великого театру, пише TheGuardian. "Перш ніж купити інструмент, я спробував на ньому трошки пограти, ще в Лондоні, - повідомив 35-річний Вікторов, яких збирає скрипки і любить грати разом зі своєю дружиною Анастасією, яка акомпанує йому на фортепіано. - Але з тих пір мені не щастило до неї доторкнутися. Цей інструмент не терпить суєти. Я хочу, щоб першим на ній зіграв маестро, який живе своєю творчістю, щоб скрипка відчула, що їй відплачуються почесті, яких вона гідна. Можливо, потім я і сам на ній пограю, адже це могутнє джерело енергії".
Скрипки роботи Джузеппе Гварнері дель Джезу (1698-1745) цінуються ще вище, ніж інструменти, створені Антоніо Страдіварі, який, як і Гварнері, працював в Кремоні. Скрипка, яку придбав Вікторов, була зроблена в 1741 році і пізніше належала Анрі В"єтану, композиторові і геніальному скрипалеві з Бельгії, який служив солістом при дворі царя Олександра II.
Скрипки роботи Джузеппе Гварнері (дель Джезу) - більша рідкість, ніж інструменти Антоніо Страдіварі, оскільки їх залишилося всього біля 150 штук, тоді як творів Страдіварі - близько 600. Вікторов відносить себе до цінителів скрипок дель Джезу, оскільки у них, за його словами, глибший звук.
Пінхас Цукерман зазвичай грає тільки на своєму власному інструменті, теж роботи дель Джезу, зробленому в 1742 році. "У мене не було упевненості, що він погодиться зіграти на моїй скрипці, - відзначив Вікторів. - Але він узяв її в руки, сім секунд пограв і потім сказав, що востаннє таке відчуття у нього було, коли він вперше доторкнувся до своєї власної скрипки". Обидва інструменти зроблено з інтервалом в рік з однієї і тієї ж породи дерева. "Вони сестри, - пояснив Вікторов. - І більш як за 250 років опісля вони знову зустрілися в Москві", повідомляє newsru.com.
Коментарі