Міністерство палива та енергетики України вивчає питання будівництва 58 малих гідро- і гідроакумулювальних станцій (ГЕС і ГАЕС) у басейнах річок Дністер, Прут та Сірет.
Відповідно до звіту Мінпаливенерго про виконану роботу за дев'ять місяців 2010 року, відповідні пропозиції вже підготовлені в рамках виконання Державної програми протипаводкових заходів у Карпатському регіоні.
Попередні дослідження, проведені департаментом стратегічної політики і перспективного розвитку ПЕК Мінпаливенерго спільно з ВАТ "Укргідроенерго", визначили можливість створення на базі сухих гірських ємностей 50 першочергових протипаводкового-енергетичних комплексів, у складі яких будуть побудовані 58 енергетичних вузлів, в тому числі 45 ГЕС і 13 ГАЕС.
"Це також дозволить збільшити енергетичну потужність цього регіону на 1635 мегават установленої потужності, в тому числі за рахунок ГЕС - 55 мегават і за рахунок ГАЕС 1580 мегават", - відзначається у звіті.
Термін окупності ГЕС з урахуванням діючого "зеленого тарифу" становитиме п'ять-шість років. Термін окупності ГАЕС - три-чотири роки.
Проект будівництва енерговузла на гірських річках вже схвалений на засіданні науково-технічної ради "Укргідроенерго".
Згідно з даними НЕК "Укренерго", сумарна встановлена потужність ГЕС-ГАЕС України за станом на 1 січня 2010 року становила 5413,53 мегават. Частка гідроенергетичних потужностей у загальному обсязі встановленої потужності країни становила 10,23%.
За матеріалами Інтерфакс-Україна
Коментарі