Коричнева волохата гусінь із чорними цятками з'їла листя на шовковиці й кленах. Нею встелені підмурки й стіни будинків в історичному заповіднику Чигирина.
"Вперше за 21 рік роботи таке нашестя гусіні. Це підтверджує таємничість місцевини — в Холодному яру може бути все",- сказав завідувач відділом Суботівського історичного музею національного культурно-історичного заповідника Чигирин Віктор Гугля.
Гусінь білого американського метелика на Черкащині перше з'явилась у 50-х роках. Після війни була міграція транспорту. Саме на ньому переїжджають відкладені личинки американського метелика.
"Нашестя гусіні не вперше. Воно повторюється з циклічністю 10-12 років. Користі для природи від американського метелика ніякої, а шкода велика. Гусінь разом із листям виїдає майбутнє суцвіття й наступного року можуть не вродити яблука, груші, сливи, вишні, шовковиця. Всього понад 300 видів", - розповів виконуючий обов'язки начальника Держінспекції з карантину рослин Черкаської області Віктор Жовнір.
Гусінь труять, але вона гніздиться на верхівках дерев, тому важко дістатись до її гнізд. До кінця вересня вона обплітатиме себе павутиною в кокон і ховатиметься на зимівлю. Від морозу частина шкідників мерзне, але білих метеликів на весну все одно прогнозують значну кількість.
Коментарі