Понеділок, 21 липня 2008 15:25

В аеропорті Харків такі інвестори, як я космонавт - Вінський

Міністр транспорту та зв"язку України Йосип Вінський виступає за розірвання договору про оренду аеропорту "Харків".

Про це він заявив сьогодні на прес-конференції в Кабінеті міністрів. (У квітні 2008 р. харківський виконком передав аеропорт "Харків" у оренду "Нью Системс АМ" на 49 років).

"Чим швидше піде інвестор, тим краще для аеропорту, вони там нічого не зробили. Вони такі інвестори, як я космонавт", - заявив міністр.

Водночас, Й.Вінський нагадав, що це питання не в його компетенції, а в компетенції комунального власника. "Хай вони думають, як вирішувати, але вважаю, що це впливає на всю ситуацію в державі - тому що ми ж не скажемо колегам із Євро, що там у нас так бізнес будується в Харкові, правильно?", - зазначив він.

На думку міністра, аеропорт "Харків" потрібно розвивати відповідно до концепції розвитку аеропортів, прийнятої цього року, - коли аеродром віддають у власність держави, а термінали є приватними.

"Аеродром дати державі, держава за свої кошти зробить аеродром, безпеку управління, а що стосується терміналу - хай будують вони, хай будує хтось інший, не буде хтось інший - поставимо намет великий, там прийматимемо пасажирів ці два тижні. Але аеродром потрібно робити сьогодні", - заявив Й.Вінський.

При цьому міністр зазначив, що інвестор не виконує свої домовленості. "Вони поводяться сьогодні не так, як мали б поводитися, до речі, були певні домовленості, вони їх не поспішають виконувати", - сказав він.

Як повідомлялося, згідно з угодою оренди між виконавчим комітетом Харківської міськради і "Нью Систем АМ", афільованого з групою DCH, орендна плата становитиме понад 1,8 млн. грн. на рік. Інвестор планує вкласти в реконструкцію аеропорту 118,9 млн. дол.

Реконструкція "Міжнародного аеропорту "Харків" є частиною Комплексної програми Групи DCH із підготовки Харкова до Євро-2012, в реалізацію якої власник Групи Олександр Ярославський планує вкласти понад 500 млн. дол.

Аеропорт "Харків" знаходиться за 12,5 км від центру Харкова. Загальна довжина злітно-посадочної смуги становить 2220 м. Існуюча будівля аеровокзалу є пам`ятником архітектури місцевого значення. Аеровокзальний комплекс має загальну площу 2000 кв. м і продуктивність 100 пасажирів на годину, що забезпечується за рахунок низького рівня комфортності.

У 2007 році обсяг пасажирських перевезень становив 268,2 тис. осіб, що на 30% більше 2006 року.

DCH (Development Construction Holding) - інтеграційне об`єднання підприємств різних галузей економіки, що консолідує значну частину активів колишньої групи "УкрСиббанк", однієї з найстаріших і найбільших фінансово-промислових груп України. Активи Групи зосереджено в таких сферах, як промисловість, фінанси, будівництво й суміжні з ним галузі (від індустрії будівельних матеріалів до девелопменту). Бенефіціар Групи DCH – українській бізнесмен Олександр Ярославський, повідомляє УНІАН.

Зараз ви читаєте новину «В аеропорті Харків такі інвестори, як я космонавт - Вінський». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 23865
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути
Погода