Через скасування квоти на музичні твори українських авторів і виконавців в ефірі стане менше вітчизняної музики.
Таку думку в коментарі Gazeta.ua висловила медіаексперт Мар'яна Закусило.
Законопроект про внесення змін до закону України "Про телебачення і радіомовлення" щодо приведення програмної концепції мовлення до вимоги Європейської конвенції про транскордонне уже ухвалений Верховною Радою у першому читанні. Пропонується із закону прибрати норму, яка обумовлює, що в радіопрограмах музичні твори українських авторів і виконавців повинні складати не менше 50% загального щотижневого об'єму мовлення.
"Цей законопроект вигідний українським комерційним радіомережам, принаймні найбільші радіохолдинги України в особі Незалежної асоціації телерадіомовників вимагають від парламенту ухвалення змін до закону", - зазначила експерт.
"Щоб зрозуміти їхні мотиви, варто подивитися на формати цих радіостанцій. "Русское радио", "Хіт ФМ", "Kiss FM", "Радіо Рокс" об'єднані в радіогрупу ТАВР. "Авторадіо", "Ретро ФМ", "Радіо Алла", "Наше радіо" та інші об'єднані в "Українському медіахолдингу". Їхні формати базуються або на російській музиці, або на західній. Їм або не вистачає українських пісень певного жанру чи стилю, або ж українські пісні взагалі не вписуються в їхню концепцію", - продовжила вона.
На думку експерта, після ухвалення законопроекту, української музики в ефірі стане менше.
"Оскільки самі радіостанції наполягають на скасуванні цих квот, переконана, що української музики в ефірі поменшає. Пісні не зникнуть, адже є радіостанції українського музичного формату, але їх однозначно стане менше", - резюмувала Закусило.
Коментарі
36