понеділок, 13 липня 2026 13:13

Українські військові завдали ударів по морській логістиці та ППО Росії

 
У ніч на 13 липня 2026 року Сили оборони України завдали ударів по низці військових і логістичних об'єктів Росії, уразивши судна в Азовському морі, елементи системи протиповітряної оборони в окупованому Криму та уточнивши результати попереднього удару по Сизранському нафтопереробному заводу.

Під час операції українські підрозділи уразили сім танкерів, п'ять суховантажів, два буксири та один пором в акваторії Азовського моря. Танкерний флот використовується для перевезення російської нафти й нафтопродуктів в обхід міжнародних санкцій. Пором забезпечує військову логістику та транспортування вантажів для збройних сил РФ. Суховантажі й буксири перевозять військові вантажі, техніку та матеріально-технічні засоби, повідомляє Генеральний штаб Збройних Сил України.

У тимчасово окупованому Криму українські військові також уразили радіолокаційну станцію "Небо-У" та пускову установку зенітного ракетного комплексу С-400 поблизу Керчі. Остаточний обсяг завданих збитків і результати ударів ще встановлюють.

Окремо військові уточнили наслідки попередньої атаки на Сизранський нафтопереробний завод у Самарській області РФ. За результатами оцінки підтверджено пошкодження двох установок первинної переробки нафти АВТ-5 та АВТ-6 після удару, завданого 12 липня 2026 року.

"Сили оборони України й надалі системно здійснюватимуть заходи, спрямовані на припинення збройної агресії Російської Федерації", - зазначили в Генеральному штабі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Таганрозі розпочали евакуацію після нічної атаки безпілотників

Раніше цього тижня зупинив роботу Омський нафтопереробний завод, один з найбільших в РФ - також внаслідок атаки українських дронів.

Унаслідок ударів пошкоджено установку первинної переробки нафти CDU-10, на яку припадає близько 38% виробничих потужностей підприємства. Її добова продуктивність перевищує 24,5 тис. тонн нафти.

Також через наслідки атаки зупинили установку CDU-11, яка забезпечує ще 37% потужностей заводу.

Зараз ви читаєте новину «Українські військові завдали ударів по морській логістиці та ППО Росії». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути