Українка Марія Турок, яка мешкає в Празі 5 місяців тому народила сина. Жінка розповідає у блозі, чому потрібно завчасно шукати гінеколога, та на що звернути увагу при оформленні страховки.
"Перше, що потрібно зробити - вирішити питання страхування. Медичне обслуговування під час вагітності, самі пологи і обслуговування після пологів повністю оплачується з фондів соціального медичного страхування (типу OZP, VZP). Це стосується Вас і дитини. У випадку, коли Ви не маєте право на страхування цього типу, але батько дитини так, тоді потрібно відвідати відповідну страхову компанію і за рахунок батька, всі витрати на дитину будуть повністю покриті", - каже Gazeta.ua Марія.
Якщо жінка не має, то має її купити в комерційній страховій.⠀
"Не забудьте уточнити, що саме входить у страховий пакет. Тому що дуже часто можна зустрітися з підводними каменями, де не покривається наприклад ситуація з передчасними пологами, чи кесеровим розтином. Уточніть все, що буде оплачено дитині у разі непередбачених ситуацій. Знаю ситуацію, коли жінка передчасно народила і дитина більше місяця знаходилися в лікарні, а оплата такої ситуації не була передбачена і лікарня виставила чек батькам на сотні тисяч крон", - додає Марія.⠀
Також потрібно буде знайти гінеколога, який вестиме вагітність. Для цього слід запитати у страховій перелік договірних лікарів і відразу їх обдзвонити. Багато клінік просто не набирають нових пацієнтів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пологи та лікування оплачує держава - українка про вагітність в Норвегії
"У Празі необхідна завчасна реєстрація у пологовому, бажано це зробити до 16 тижня вагітності. Я вибрала для себе не Прагу і реєструвалачя лише на 34 тижні вагітності. Якщо вагітність пробігає нормально, візити назначають що 6 тижнів, де зважують, міряють тиск та кожного разу проводять УЗД", - каже українка.
Крім гінеколога, обов'язково доведеться відвідати свого терапевта та стоматолога. Також варто знайти педіатра для майбутньої дитини, бо вже у перші кілька днів після повернення з пологового необхідно відвідати і цього спеціаліста.
"На 14-15 тижні відбувається перший скринінг, на 20-22 тижні – другий. Моя страхова оплатила половину вартості. Безкоштовною така процедура може стати, якщо у лікаря є підозри у паталогії плода, у решті випадків потрібно доплатити, або ж у Вас є право відмовитися", - додаєМарія.⠀
Киянка Майя Заховайко у березні народила доньку у Копенгагені. Жінка розповідає, що всі походи до лікарів тут безкоштовні, а пологи найчастіше партнерські.
Коментарі