Ексклюзиви
Пʼятниця, 18 лютого 2011 11:03

Україні загрожують економічні санкції через інтернет-піратів

Україні загрожують економічні санкції через інтернет-піратів

Міжнародний альянс інтелектуальної власності (IIPA), що об'єднує сім найбільших асоціацій американських виробників контенту, у своєму щорічному звіті рекомендував Торговій палаті США включити Україну в пріоритетний "список 301" - щорічний рейтинг країн за рівнем захисту прав інтелектуальної власності, пише "Комерсант-Україна".

IIPA зазначає, що в Україні стрімко розвивається піратство, а влада не виявляє інтересу до боротьби з ним.

Включення країни у цей список виключає її з "Загальної системи привілеїв" - програми, створеної урядом США з метою сприяння економічному зростанню країн, що розвиваються шляхом надання безмитного режиму для імпорту в США 3,4 тис їх видів товарів із 140 обраних країн. Серед товарів, які Україна експортує в США і які потрапляють під дію привілеїв, - сталь, електротовари, продукти, які містять протеїн, а також деякі види мінералів і металопродукції.

Україна вже була у "списку 301" з 2001 по 2006 рік - у 2002 році американський уряд застосував до країни санкції у розмірі $75 млн.

В кінці минулого року Американська асоціація звукозапису (RIAA, член IIPA) на запит Торгової палати США склала список з 25 сайтів, що є найбільшими розповсюджувачами неліцензійної музичної продукції. А в листопаді дипломат економічного відділу посольства США в Україны Алекс Райан заявив, що країна може знову ввійти до "списку 301", якщо рівень піратства найближчим часом не знизиться.

У своєму звіті IIPA приділила особливу увагу файлообміннику ex.ua, "яким 2010 року скористалися щонайменше 50% всіх українських користувачів піратського контенту". А також сайту mp3fiesta.com: "Деякі музичні альбоми на цьому сайті можна купити всього за 1 долар".

Представник ex.ua Валерій Вавілов каже, що компанія, навпаки, укладає договори з місцевими та зарубіжними правовласниками. "Ми також співпрацюємо з Українською антипіратською асоціацією, яка тепер може блокувати екранні копії кінофільмів на порталі ex.ua. Ми готуємо звернення в цю організацію, щоб дати достовірну інформацію про наш ресурс. Зокрема, у звіті IIPA йдеться, що в інших країн є доступ до нашого ресурсу, хоча він закритий", - зазначає Вавілов.

За словами керівника компанії "Інтернет Копірайт Менеджмент" (захищає інтереси правовласників в інтернеті) Максима Куліша, ex.ua дійсно активно співпрацює з правовласниками: "Але слід визнати, що цей ресурс як і раніше залишається найбільшим носієм піратського контенту".

У IIPA вважають, що основною перешкодою для ефективної боротьби проти інтернет-піратства в Україні є закон "Про телекомунікації", а саме ст. 40 п. 4 "Про відповідальність операторів", де йдеться, що інтернет-провайдери "не несуть відповідальності за зміст інформації, що передається через свої мережі". А ст. 38 передбачає, що провайдери можуть відключити користувачів від інтернету або заблокувати доступ до сайтів тільки за рішенням суду.

Зараз ви читаєте новину «Україні загрожують економічні санкції через інтернет-піратів ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 45087
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути
Погода