У 2013 році Україна була найгіршим місцем в Європі для роботи представників ЗМІ. Про це йдеться у звіті про кількість нападів на журналістів, опублікованому міжнародною правозахисною організацією "Репортери без кордонів", повідомляє "Комерсант- Україна".
В Україні в 2012 році на журналістів було скоєно 80 нападів, а в 2013 -му - вже 120. На вітчизняних журналістів найчастіше нападали співробітники правоохоронних органів ( 45 випадків), приватні особи (22 факти), охоронці (12 випадків), чиновники місцевої влади ( 4 випадки) і один народний депутат Верховної Ради. Правозахисники вважають, що, "на відміну від Росії та Білорусі, де існує цензура та юридичні способи тиску на журналістів - в Україні практикують фізичне насильство".
"Починаючи з кінця листопада, збільшилася кількість нападів, особливо в Києві, коли туди привезли багато "тітушок". Вони нападали на журналістів і фотокореспондентів, які намагалися їх знімати. За 11 місяців 2013 було зафіксовано 83 випадки, а після подій на вулиці Банковій 1 грудня їх кількість зросла до 120", - пояснила представник "Репортерів" в Україні Оксана Романюк.
Український офіс "Репортерів" відзначає також випадки арешту представників медіа, зокрема затримання активістів Майдану - львівського фотографа Олега Панаса, журналіста Валерія Гарагуца та громадського активіста Андрія Дзиндзі, який перебуває під вартою за рішенням Шевченківського райсуду. Його звинувачують у викраденні грейдера, за допомогою якого намагалися штурмувати адміністрацію президента 1 грудня. Дзиндзя свою провину заперечує і каже, що був на місці подій в якості журналіста. У прес-службі МВС повідомили , що за 11 місяців 2013 було відкрито 123 кримінальних виробництва за ст. 171 Кримінального кодексу ( "перешкоджання журналістській діяльності"; карається позбавленням волі до трьох років). При цьому в МВС міжнародну статистику вважають "завищеною".
Коментарі
5