Кабмін планує знизити споживання і вивести з обігу озоноруйнівні речовини, а також створити Єдиний реєстр операторів контрольованих речовин.
Положення законопроекту "Про озоноруйнуючі речовини і фторовані парникові гази" від 29 серпня спрямоване на створення сприятливих умов для виконання Україною міжнародних зобов'язань у сфері охорони озонового шару і адаптації до законодавства ЄС.
Документ забезпечить державне регулювання і контроль над обігом небезпечних речовин. Йдеться про холодагенти, які застосовуються для охолодження і кондиціонування повітря.
Оператори повинні будуть вживати заходів щодо скорочення споживання речовин, які контролюються, не допускати викидів в атмосферу, забезпечити навчання та підтвердження кваліфікації персоналу, наносити відповідне маркування, вести облік імпорту, експорту, використання і залишків і т.і.
Виробництво контрольованих речовин в Україні буде заборонено, а імпорт буде здійснюватися тільки за умови отримання частки в рамках щорічної національної квоти на імпорт контрольованих речовин. Порядок розподілу часток щорічної національної квоти на імпорт встановить Кабмін.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 кімнатних рослин, які найкраще очищають повітря влітку
Озоновий шар - частина стратосфери на висоті від 20 до 25 км (в тропічних широтах 25-30 км, в помірних 20-25, в полярних 15-20), з найбільшим вмістом озону (речовини, молекула якого складається з трьох атомів кисню, O3 ), що утворюється в результаті впливу ультрафіолетового випромінювання Сонця на молекулярний кисень (O2).
Коментарі