Ексклюзиви
Понеділок, 06 вересня 2010 09:23

Україна розповість світу про безпечний Чорнобиль

Україна розповість світу про безпечний Чорнобиль

В Україні готують велику міжнародну конференцію, на якій обговорюватимуть наслідки Чорнобильської катастрофи 25 років по тому. Міжнародна спільнота хоче знати, наскільки зона відчуження стала безпечною.

Організовують конференцію "Двадцять п"ять років Чорнобильської катастрофи. Безпека майбутнього" спільно уряди України, Росії та Білорусії. Також ініціаторами конференції виступили Єврокомісія, МАГАТЕ, ООН, Рада Європи, Німецьке товариство технічної та ядерної безпеки та Французький інститут радіаційного захисту та ядерної безпеки. Міжнародні організації хочуть обговорити в Києві наслідки радіаційних аварій для здоров"я людей і довкілля та можливості співпраці урядів для уникнення ядерних ризиків.

Головними темами дискусій стануть питання зняття Чорнобильської АЕС з експлуатації, зведення нового безпечного саркофагу над об"єктом "Укриття" і стратегія поводження з радіоактивними відходами та відпрацьованим ядерним паливом. Говоритимуть на міжнародній конференції і про соціальне та економічне відродження територій, що постраждали від Чорнобильської катастрофи.

Незалежний експерт з питань охорони навколишнього середовища Улян Білоткач, який брав участь у розробці для Євросоюзу звіту про соціально-екологічний розвиток чорнобильських територій, каже, що регіони неподалік зони відчуження вже цілком безпечні і мають неабиякий економічний потенціал.

За словами експерта, на території підвищеного радіаційного контролю нині "гуляє" багато землі, де можна вирощувати ріпак. Рослина виводить забруднення з ґрунту і може бути використана для виробництва біопалива. На покинутих пасовищах та у лісах нині цілком реально відродити тваринництво та лісове господарство. Також тамтешні поклади глини можуть зацікавити потенційних інвесторів.

Утім, для цього необхідна широка інформаційна кампанія про безпечність цих регіонів, аби здолати стереотипи у суспільстві щодо Чорнобиля. "Поки нічого такого не проводиться. Треба виносити інформацію для залучення інвесторів. Бо недалеко Київ і можна знайти ринки збуту. Також інвесторам необхідні якісь пільги", - констатує Улян Білоткач.

Міжнародна конференція по Чорнобилю пройде в Україні у квітні 2011 року.

Нагадаємо, у місті Чорнобиль до 25-річчя аварії на АЕС (26 квітня 2011 року) збудують величезний парк-музей.

Як повідомлялося раніше, американські та французькі біологи провели нове дослідження фауни в зоні навколо Чорнобильської АЕС, результати якого суперечать повідомленням про те, що там нібито процвітає життя.

Німецька хвиля
Зараз ви читаєте новину «Україна розповість світу про безпечний Чорнобиль ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 46278
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути
Погода