Про це повідомили в прес-службі НАЕК "Енергоатом" із посиланням на генерального директора відособленого підрозділу "Атомпроектінжиніринг" (підрозділ НАЕК "Енергоатом") Володимира Броннікова, який 28 серпня представляв українську сторону на переговорах у Москві.
Як повідомив Бронніков, на початку жовтня сторони почнуть узгоджувати проект документа й до кінця місяця подадуть його на засідання українсько-російського комітету з економічного співробітництва.
Бронніков зазначив, що в ході переговорів у Москві українська сторона запропонувала закріпити в міжурядовій угоді участь українських підприємств у проекті добудови Хмельницької АЕС. Зокрема, планується задіювати українські підприємства в проектувальних роботах - із можливим залученням російських проектних організацій. А також використовувати турбоустановку, комплекс автоматизованих систем управління технологічними процесами (АСУТП) українських виробників та інше обладнання в узгоджених обсягах.
Крім того, українська сторона пропонує закріпити в угоді, що виконання ремонтно-відновлювальних і будівельно-монтажних робіт також повинне вестися українськими підприємствами. Виконання повного обсягу пуско-налагоджувальних робіт і введення об`єкту в експлуатацію українські виробники здійснюватимуть за участю спеціалізованих організацій Російської Федерації.
Водночас, зі свого боку Україна зобов`язується нести відповідальність за якість і терміни виконання вищеперелічених робіт.
Переможцем міжнародного конкурсу з вибору типу реакторної установки для будівництва 3-го й 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС у жовтні 2008 року стала російська компанія "Атомстройэкспорт". У конкурсі, окрім "Атомстройэкспорта", брали участь американська Westinghouse і південнокорейська KEPCO. Мінпаливенерго ухвалило рішення міжвідомчої комісії про визнання переможцем конкурсу "Атомстройэкспорта", який представив проект реакторної установки В-392Б, розроблений для Балаковської АЕС у Росії.
З метою реалізації проекту, 18 лютого 2009 р. Кабінет міністрів прийняв постанову N118 "Про першочергові заходи з будівництва 3-го й 4-го енергоблоків ХАЕС". У ній чітко визначено тип реакторної установки й замовник будівництва – НАЕК "Енергоатом". Також спрощено процедуру закупівлі основного обладнання й проектування нових енергоблоків - у одного постачальника, повідомляє УНІАН.
Коментарі