Міжнародні експерти з американської організації "Проект за світову справедливість" ( World Justice Project) підготували щорічний звіт по оцінці дотримання у державі верховенства закону на практиці. Чотири роки тривали дослідження та перевірки, інтерв'ю з 66 тис осіб та більш ніж 2 тис. експертів у 66 державах.
WJP Rule of Law Index (правило правового індексу) дозволяє визначити сильні та слабкі сторони держави та порівняти їх з іншими державами, а також відслідкувати зміну правової ситуації в країні.
Індекс був опублікований 13 червня 2011 року в США, у Вашингтоні. Наступного тижня дані WJP Rule of Law Index будуть представлені на ІІІ Світовому Юридичному Форумі у іспанському місті Барселона.
Україна та Киргизстан перебувають у нижній половині списку досліджуваних країн з середнім рівнем доходів по більшості категорій. Незважаючи на проголошений курс реформ у судочинстві, обидві країни досі не подолали проблеми і не закріпили на законодавчому рівні принцип верховенства права.
Так, Україна займає третє місце з кінця рейтингу по пункту "підзвітність влади".
Непереборними проблемами для України залишаються політичне втручання у судочинство, безкарність та корупція у судах, що призводить до маніпулювання законами та порушень прав людини.
Регулюючі владні органи є неефективними та непрозорими (рейтинг 64 з 66), а суди корумповані та недієві (рейтинг 57 з 66).
Відносно позитивну оцінку Україна отримала за високі досягнення у сфері свободи релігії та відносну безпечність від насильницьких злочинів (рейтинг 38 з 66), Експерти також відзначили, що право на власність в Україні дуже слабке.
Загалом в рейтингу дотримання країною принципу верховенства права, Україна посіла передостаннє місце в групі "нижче середнього", поруч із Пакистаном, В'єтнамом, Болівією, Китаєм та Камеруном.
Коментарі
1