27 квітня український парламент ратифікував підписану президентами Росії та України угоду, що передбачає продовження перебування Чорноморського флоту РФ у Криму і зниження ціни на російський газ для України на 30%, пише французька газета Le Monde. Ця угода, схоже, змусила мобілізуватися прозахідний табір після багаторічних внутрішніх розбратів і втрати влади у лютому.
Західні адміністрації незворушно сприйняли цю угоду, "яка знаменує собою найбільш різкий поворот української дипломатії з моменту вступу на посаду Віктора Януковича", відзначає видання.
"Європейці, пильно стежать за ініціативами нової української влади у відносинах з Росією. З деяким полегшенням констатують, що новий президент посилає сигнали в обох напрямках: прагне зміцнити зв'язки з Москвою, не налаштовуючи проти себе європейські столиці", - пише видання.
"Хороші відносини з росіянами і хороші відносини з європейцями не суперечать одні одним, особливо якщо відносини між росіянами і європейцями поліпшуються", - наводить видання думку європейського дипломата.
Російсько-українські домовленості по газу, на думку Брюсселя, не повинні призвести до перегляду угоди про модернізацію української ГТС, укладеної 2009 року. Деякі європейці навіть допускають можливість приєднання Москви до процесу модернізації.
У Євросоюзі звертають увагу на той факт, що перший після вступу на посаду візит Янукович здійснив до Брюсселя, а не до Москви. В момент ратифікації Радою військово-газової угоди він теж приїхав до Страсбурга. За словами заступника голови президентської адміністрації Ганни Герман, він має намір дати зрозуміти, що угода про асоціацію з ЄС і створення зони вільної торгівлі - пріоритети для України.
"Втім, питання про можливий вступ України в ЄС викликає розкол серед європейців: поляки і британці підтримують ідею прийому України в майбутньому, тоді як німці і французи не хочуть давати ніяких обіцянок", - переконана газета.
Коментарі