Тестовий зразок пристрою, створеного співробітниками Дослідницького інституту Бларв"ю (Bloorview Research Institute) в Торонто, оцінює активність різних відділів головного мозку методом спектроскопії ближньої інфрачервоної області (NIRS). Активізація тієї чи іншої ділянки кори призводить до зміни концентрації кисню в крові, що надходить в нього, що, у свою чергу, впливає на поглинання тканиною мозку електромагнітного випромінювання. Виходячи зі змін цього показника можна оцінити реакцію людини на ті чи інші зовнішні стимули.
У проведеному вченими експерименті брали участь дев"ять добровольців, яким пропонувалося подумки зробити вибір між двома різними напоями, зображення яких виводилися на поміщений перед їхніми очима монітор. Дані сканування активності мозку дозволили правильно визначити переваги випробуваних у 80 відсотках випадків.
За словами автора дослідження Шини Лю (Sheena Luu), використання нової методики, на відміну від інших подібних розробок, не потребує попереднього сканування мозку і дає можливість зчитувати спонтанно виниклі думки пацієнта.
В майбутньому, як сподіваються вчені, модифікована версія пристрою дозволить полегшити догляд за повністю паралізованим хворими, позбавленими можливості порозумітися з оточуючими за допомогою слів чи жестів. Особливо це важливо для пацієнтів дитячого віку, у яких відсутність контакту з оточуючими призводить до тяжких порушень розвитку. Звіт про дослідження опублікований в The Journal of Neural Engineering.
×
Коментарі