Від пращурів неандертальців сучасних людей відрізняє тільки одна зміна гену в головному мозку.
Дослідники каталогізували відмінності між геномами різних сучасних людей і геномів неандертальців і денисовців.
Один із 61 гену - NOVA1 - впливає на інші гени на ранньому етапі розвитку мозку, пише Daily Mail.
Дослідники використовували це відкриття для створення "міні-мозку", який імітує розум неандертальця зі стовбуровими клітинами. Це дозволило їм провести пряме порівняння з сучасними людьми.
"Дивно бачити, що одна зміна пари в ДНК людини може змінити структуру мозку", - кажуть дослідники.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Учені перетворили людське тепло на електроенергію
Команда не може точно сказати, коли відбулася зміна в нашій еволюційній історії, але вважає, що це був значний крок до того, щоб зробити нас такими, якими ми є сьогодні.
Для дослідження вчені змусили стовбурові клітини сформувати клітини мозку і, у результаті, органели мозку неандертальців.
Органели головного мозку - це невеликі скупчення клітин мозку, утворені стовбуровими клітинами, але це не зовсім мозок - по-перше, у них немає зв'язків з іншими системами органів.
Незважаючи на це, оганоіди є корисними моделями для вивчення генетики, розвитку хвороб і реакції на інфекції і терапевтичні препарати.
Мозкові імпланти з бездротовою зарядкою можуть допомогти вилікувати залежність, хворобу Паркінсона та депресію. Пристрій контролює роботу мозку протягом тривалого часу. Керувати імплантом можна за допомогою смартфона.
Коментарі