Співробітники Єльського університету разом з колегами з Росії відкрили нову хворобу, яка переноситься кліщами. Інфекцію можуть спровокувати бактерії-спірохети під назвою Borrelia miyamotoi. Вони пов'язані з Borrelia burgdorferi, що викликають хворобу Лайма, яка вражає внутрішні органи, нервову систему, суглоби, пише The New York Times.
B.miyamotoi виявили у тих же видів кліщів, що поширюють хворобу Лайма. За оцінками вчених, щорічно близько 3000 осіб тільки в Штатах стають жертвами бактерій. На даний момент в Америці немає діагностичного тесту, який би дозволив виявити точні рівні захворюваності. Одне можна сказати точно: антибіотики, які допомагають при хворобі Лайма повинні врятувати і в цьому випадку.
У Єкатеринбурзі ж російські фахівці створили такий тест. Він виявляє даний конкретний патоген, що провокує особливо сильну лихоманку, яка приблизно в 10% випадків дає про себе знати, по кілька разів повертаючись. А Єльські дослідники - ентомолог Дарланд Фіш і епідеміолог Пітер Дж. Крауз, в свою чергу, нещодавно виграли грант на дослідження симптоматики хвороби й створення аналогічного діагностичного набору.
Насправді, доктор Фіш виявив B. miyamotoi в американських кліщах десять років тому, проте грант він зміг отримати лише після того, як російські вчені довели: бактерії викликають захворювання. Спочатку ж про бактерію стало відомо в 1995 році. Тоді її знайшли в Японії. Експерти закликають не панікувати, однак пам'ятати, якщо тест на хворобу Лайма дає негативний результат, а характерна лихоманка триває, можливо, мова йде про нову недугу.
Коментарі