Під час тестування українських льотчиків американські фахівці визначають рівень знань та умінь наших пілотів.
Також з'ясовують, скільки часу може зайняти їхнє потенційне навчання. Про це повідомив речник Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат в коментарі "Голосу Америки".
"Усі ці моменти враховуються, і будуть надалі зроблені кроки для того, щоб зрозуміти алгоритм дій: як ми діятимемо далі, де ми будемо навчати, якщо буде прийнято рішення про [надання] того чи іншого типу літака", – сказав Ігнат.
За його словами, переговори щодо постачання винищувачів українській армії ще тривають.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Робота вже почалася" – Кулеба впевнений в поставках літаків для ЗСУ
"(Якщо. – Gazeta.ua) приймуть рішення про той інший тип літака – тоді вже будемо знати, яку кількість пілотів і куди відправляти на це навчання", – пояснив Ігнат.
Також речник Повітряних сил відзначив важливість навчання інженерно-авіаційного складу для обслуговування цієї техніки.
За його словами, Міноборони працює над адаптацію летовищ, запасних аеродромів, оперативних аеродромів для прийняття літаків.
"Авіація ПС ЗСУ визначилася з потребами, які потрібні в Україні у винищувачах. В будь-якому варіанті потрібно замінювати старий парк радянської авіатехніки, який вже працює на межі своїх можливостей. Це старі літаки, які ми сьогодні маємо: штурмовики, бомбардувальники, винищувачі, наймолодший з яких - 91-го року, ровесник української незалежності", – додав Ігнат.
5 березня ЗМІ повідомило, що двоє українських пілотів перебувають у Сполучених Штатах Америки і тренуються на симуляторах західних винищувачів. Американські інструктори оцінюють можливості пілотів навчитися керувати штурмовими літаками, в тому числі винищувачами F-16.
Влада США схвалила приїзд ще до 10 українських пілотів для отримання такої ж оцінки вже цього місяця.
Прибуття перших двох пілотів знаменує собою перший випадок, коли українські пілоти поїхали в США, щоб їхні навички оцінили американські військові інструктори.
Коментарі