У Маріуполі закривають дві спеціалізовані школи. З нового навчального року влада заборонила набирати учнів у спеціалізовану музичну школу і спортивну школу-інтернат № 4.
У музичній школі навчаються 75 дітей. Серед них переможці та лауреати міжнародних конкурсів.
У спортивній школі-інтернаті навчаються 287 дітей з різних населених пунктів України. Вона готує борців та футболістів. Серед її випускників гравці футбольної прем'єр-ліги, учасники Пекінської Олімпіади, чемпіони світу та Європи.
Вчора в спортивній школі пройшли батьківські збори за участю представників мерії. Заступник градоначальника Любомир Палій та його свита прибули на зустріч у супроводі міліції.
- Ми з місцевого бюджету не можемо оплачувати харчування та проживання в гуртожитку іногородніх, це буде порушенням закону, - пояснив присутнім Палій, посилаючись на новий бюджетний кодекс.
Таке пояснення викликало у присутніх бурю гніву. Учасники зборів звинувачували владу у продажу школи.
- У моєму 11-му класі 28 дітей і лише 4 з них маріупольці. Значить, спершу відрахують іногородніх, а потім скажуть - не можемо утримувати школу через чотирьох. Виженуть одних дітей, потім інших, а наші гуртожитки і стадіони приватизують, - сказала класний керівник класу 11 - "б" Катерина Кузнєцова.
- Моя дитина три роки сюди рвалася, мріяла, пройшла кастинг - таких шкіл всього п'ять по всій країні, злочинно її закривати. Не можете забезпечити школу, ідіть у відставку, така влада не потрібна! - кричав Палієві батько шестикласника Іван Дністрянський.
Батьки та педагоги юних спортсменів заявили, що не дадуть закрити школу.
- У мене зараз три десятикласника на зборах, а звідти їдуть на чемпіонат Європи - Богдан Абдуль, Діма Чмихов, Євген Удінском, всі вони не маріупольські хлопці. Значить приїдуть з чемпіонату, а тут для них закриті двері. Що робити далі - йти? Думаю, просто так не підемо, будемо битися, - поділився з Gazeta.ua Віктор Лазовий, заслужений тренер України з греко-римської боротьби.
На знак протесту, під стінами мерії з 18 липня в наметах живуть педагог спеціалізованої музичної школи Тетяна Малаева і правозахисниця Галина Голубова. Протестуючі голодують вже 12-ий день. Вони вимагають притягнути до кримінальної відповідальності чиновників міста, причетних до закриття шкіл.
- Нашу школу закривають, щоб захопити приміщення в престижному районі міста, - вважає Малаева.
- Наплювати і на колектив, і на профспілку, не платять зарплату педагогам та відпускні з квітня. Фізично змушують йти, а у талановитих дітей крадуть майбутнє, - обурюється Голубова.
Нагадаємо, протягом року в Донецькій області планували закрити 26 шкіл. Це рішення викликало протести жителів Донецька і Макіївки.
Коментарі
24