У єдину державну електронну базу з питань освіти (ЄДЕБО), яку досі пов'язували з абітурієнтами, студентами та викладачами вишів, тепер починають вводити інформацію про школярів і навіть дошкільнят.
У базі міститься інформація не тільки про учнів і вчителів, а й про батьків: національність, громадянство (переносяться з копії свідоцтва про народження дитини), дата народження, місце роботи, телефон, e - mail, пише у своїй статті для ZN.UA журналіст Оксана Онищенко.
Обробка інформації відбувається через ліцензійне програмне забезпечення "Курс: школа", яка кожна школа купує (до речі, за свої гроші) у ТОВ "Нові знання".
За допомогою цього ПЗ вся інформація зі шкіл направляється в інформаційну систему управління освітою (ІСУО), а вже з неї - в електронну базу ЕДЕБО, адміністратором якої є сумно відоме держпідприємство "ІнфоРесурс", створене Міністерством освіти.
Планується, що інформація буде збиратися по районах, потім по областях і нарешті - по всій країні. Офіційним власником бази ЄДЕБО є МОН.
У 2012 році наказом Міносвіти в різних регіонах України було проведено експеримент "ІСУО -2012" з реалізації цього плану. Його результати визнані задовільними. З 2013 року всі школи повинні подавати звіти на портал ІСУО. Є спеціальний лист і методичні рекомендації МОН з цього приводу.
Зацікавленість питанням утримання в школах повної інформації про батьків учнів там дітей, виникла після публікації ZN.UA про те, як головне управління освіти Києва вимагало від шкіл списки дітей журналістів.
"Хто знає, може бути, сьогоднішня історія з батьками-журналістами здасться нам через кілька років квіточками. Адже з завершенням створення електронної бази чиновникам вже не потрібно буде нікого ні про що просити. Досить правильно задати пошук", - зазначає Оксана Онищенко.
Коментарі
37