Пубілчне поширення інформації про військовополонених може ускладнити обмін.
Також це може зашкодити самій людині. Про це повідомляє Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, передає Головне управління розвідки МО в Telegram.
"Інформація про значущість людини, її політичні погляди, місце служби, попередню роботу, рідних та близьких провокує прискіпливе ставлення ворога. В результаті вимоги до обміну конкретної людини можуть бути завищені, а сам процес максимально ускладнений", – наголошують у штабі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У так званій ДНР засудили до смертної кари двох бійців "Азова" - росЗМІ
Також там звертають увагу на те, що поширення інформації про позивні, військову частину, місце дислокації підрозділу, обставини потрапляння в полон становить загрозу не тільки самому полоненому, а і його бойовим побратимам.
"Якщо ви втратили зв'язок з близькою людиною, яка перебуває на військовій службі, у зоні ведення бойових дій або на окупованих територіях чи маєте підозру, що ваша близька людина перебуває у полоні у ворога – звертайтеся в уповноважені державні інституції, які опікуються питаннями пошуку та обміну полонених", – йдеться у повідомленні.
З російського полону звільнили п'ятьох українців. Серед них військовослужбовець Збройних сил Україн, колишній працівник поліції та троє цивільних осіб. Один зі звільнених має серйозне бойове поранення.
Також Україні вдалося повернути тіла 30 загиблих захисників. Полеглих воїнів передадуть родинам для гідного поховання.
Коментарі