Понеділок, 29 листопада 2010 20:54

У Росії померла поетеса Белла Ахмадуліна

У Росії померла поетеса Белла Ахмадуліна

Поетеса Белла Ахмадуліна померла в понеділок на 74 році життя, повідомили у Спілці письменників Москви.

"Белла Ахатівна померла на дачі в Передєлкіно після тривалої хвороби. Союз письменників Москви у зв'язку з цим висловлює найщиріші співчуття рідним, близьким поетеси", - сказав прес-секретар Союзу письменників Москви Олександр Герасимов.

Белла Ахмадуліна народилася в 1937 році. У 1960 році вона закінчила Літературний інститут, а перша її збірка ("Струна") була опублікована в 1962 році. Наступна її збірка - "Озноб" - вийшла не в Радянському Союзі, а у Франкфурті.

Ахмадуліна брала участь у створенні літературного альманаху "Метрополь", який вийшов у 1979 році самвидавом у 12 примірниках. В альманасі взяли участь письменники, які практично не допускалися до офіційного друку.

"Метрополь" тут же став відомий у середовищі радянської творчої інтелігенції і був передрукований на Заході.

У 1993 році Ахмадуліна підписала "лист сорока двох", у якому відомі літератори вимагали заборонити "всі види комуністичних і націоналістичних партій, фронтів та об'єднань".

Першим чоловіком Ахмадуліної був поет Євген Євтушенко, другим - письменник Юрій Нагібін, третім - художник і сценограф Борис Мессерер.

Ахмадуліна є членом Союзу російських письменників, виконкому російського Пен-центру та низки інших організацій. Вона нагороджена кількома орденами, зокрема, За заслуги перед Отечеством II степени" и "За заслуги перед Отечеством III степени". У 2004 році Ахмадуліна стала лауреатом Державної премії в галузі літератури і мистецтва.

Зазначимо, на 78-му році життя 1 червня 2010 року у себе вдома помер видатний російський поет-шістдесятник Андрій Вознесенський. Він помер після тяжкої тривалої хвороби.

Інтерфакс-Україна, Gazeta.ua

Зараз ви читаєте новину «У Росії померла поетеса Белла Ахмадуліна ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода