Сили оборони гостро потребують будь-яких установок, які слугуватимуть захисту неба та відлякуванню російської армійської та тактичної авіації.
Тому установки Patriot модифікації PAC-2 разом з ракетами для них неабияк підсилять українську ППО. Про це в ефірі телемарафону повідомив речник Повітряних сил Ілля Євлаш, який прокоментував інформацію про те, що Ізраїль через США може передати Україні свої старі системи ППО Patriot.
"Про кількість і модифікацію мені наразі складно сказати, оскільки ми працюємо вже безпосередньо з тим, що нам передадуть. За це відповідають інші люди", - сказав Євлаш.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки всього Patriot матиме Україна з урахуванням анонсованих: відповідь Гетманцева
Приміром, вказав Євлаш, Сили оборони працюють з комплексами Hawk.
"Ці системи також не нові, але доволі ефективні та результативні, адже протистоять російським і ракетам, і БпЛА. Тому установки Patriot модифікації PAC-2 разом з ракетами для них неабияк підсилять українську ППО", - підсумував Євлаш.
Він також припустив, що в рамках угоди, яку досі не завершили, системи спершу відправлять у США, а вже звідти в Україну.
Сполучені Штати Америки, Ізраїль та Україна ведуть переговори щодо постачання Києву до восьми систем ППО Patriot.
Угода ще не є остаточною, однак вона ймовірно передбачає те, що Patriot будуть спочатку відправлені з Ізраїлю до США, а потім доставлені в Україну. Про це повідомляє Financial Times.
У квітні в Ізраїлі заявили про те, що будуть виводити з експлуатації вісім батарей Patriot, яким вже понад 30 років, і замінювати їх на більш сучасні системи.
Коментарі