У Львові городяни патрулюють вулиці у пошуках безпритульних, аби убезпечити їх від замерзання. З настанням сильних морозів громадські організації пропонують допомогу людям, які не мають даху над головою.
У Львові вже рік діє притулок для ночівлі, розрахований на півсотню бездомних. Щойно морози посилюються, звернень більшає, розповіла в інтерв"ю "Німецькій хвилі" голова громадської організації "Оселя" Олеся Саноцька. Відтак, є домовленість з владою, що притулок надаватимуть всім, навіть, без попереднього медичного огляду, каже Саноцька. А ще представники організацій виїздять почергово у місця, де збираються бездомні та інформують про нічліг та роздають гарячу їжу.
Утім, це зовсім не означає, що бездомний одразу прийде до нічліжки, навіть будучи у скруті, бо рівень недовіри дуже високий, зауважує голова організації. "Людина піде туди, де відчуватиме, що там безпечно. Вони часто думають, що краще я замерзну, аніж до мене будуть ставитися погано. Бо у більшості випадках, вони вже мають досвід з міліцією, якимись каральними органами", каже Саноцька.
Голова благодійної організації "Регіональний центр соціальної адаптації" Ігор Гнат вважає, що однієї нічліжки замало, їх має бути кілька у різних районах. Водночас, цю проблему слід вирішувати не лише ночівлею, каже голова організації, а вкрай потрібне функціонування центру, де бездомним допомагали б "залишити вулицю".
За офіційною статистикою, у Львові зареєстровано понад шістсот безпритульних, але на переконання Саноцької їх значно більше. За підрахунками дослідження, проведеного однією з громадських організацій міста, йдеться про близько трьох тисяч людей.
Також у всіх районах Харкова відкриті пункти гарячого харчування для людей без певного місця проживання і виду діяльності.
Про це повідомив заступник міського голови, директор Департаменту охорони здоров"я і соціальних питань Ігор Шурма.
Як повідомляє прес-служба міськдержадміністрації, в місті продовжується збір теплих речей для бездомних людей.
Крім того, ведуться переговори з обласним управлінням МНС України в Харківській області по встановленню в місті спец наметів для обігріву людей без певного місця проживання і виду діяльності.
Нагадаємо, в Україні за станом на 22 січня від переохолодження і обморожень загинули 236 людей.
Як повідомлялося, у центрі Києва в шахті каналізаційного люка загинув чоловік без постійного місця проживання.
У колекторі під землею зігрівались від холодів люди без постійного місця проживання.
За попередньою причиною, від не загашеної цигарки задимілись матрац та ганчір"я, на якому безпритульні спали і, як наслідок, – одна людина задихнулась від чадного газу.
За матеріалами ЛIГАБiзнесIнформ, Німецька хвиля
Коментарі
1