В Києві почався перепис старих дерев. Його проводить Київський еколого-культурний центр за допомогою Держслужби заповідної справи Мінприроди України. Обліку підлягають дуби, що мають на висоті 1.30 м від поверхні землі стовбур в обхваті більше шести метрів (тобто їх вік складає більше 600 років), лип, що мають в обхваті більше 5,0 м (вік більше 500 років), інших дерев, які мають в обхваті більше 4 м (вік більше 200-300 років).
Про це повідомляє директор Київського еколого-культурного центру Борейко.
Девізом акції є - "Збережемо старі дерева - коріння нації". Старі дерева є не тільки унікальними живими свідками минулого століття, але і видатними самі по собі, оскільки вони стародавніші за всіх інших живих істот на території України, підкреслюють екологи. Всі ці дерева потрібно узяти на облік, добитися створення заповідника і забезпечити їх відповідне лікування. Але як вважають екологи, в нашій країні дуже погано вляться до таких старих дерев: старі дуби спалюють ради розваги, дерева не лікують, не заповідають.
У Польщі налічується 55 тис. заповідних вікових дерев, у Великобританії - 22 тис., в Україні - всього 2600.
У ході перепису Центром виявлено 16 найбільш унікальних і рідкісних дерев, яким близько тисячі років і більше.
Це 8 дубів, 2 фісташки, 3 тиси, 2 ялівці, 1 суничник.
Найстарішим дубом виявився дуб, який називають Дідо-дуб. Його стовбур в обхваті складає 9,10 м, висото 30 м, вік досягає 1100 - 1200 років.
Дерево росте в селі Стужиця Великоберезнянського району Закарпатської області.
Акція з пошуку старих дерев на Україні продовжується.
Центр закликає всіх повідомити в Київський еколого-культурний центр про старі дерева, особливо про 1000-річні дуби. Такого віку в наших умовах дуби досягають при обхваті стовбура більш ніж 7,80 м на висоті 1,30 м від поверхні землі.
У разі потреби можна отримати довідки по телефону: 8(067) 715-27-90.
За матеріалом Интерфакс-Украина
Коментарі