У Єгипті під час розкопок стародавнього Мемфіса знайшли поховання епохи VI династії Стародавнього царства.
Археологи виявили дві висічені з каменю гробниці, багато розписані зсередини, що належали високопосадовий чиновникові Шендві та його синові Хонсю. Одна з них дійшла до наших днів нерозграбована: у ній знайшлися керамічні судини і багато інших похоронних дарів і атрибути для життя після смерті.
Розкопки в Саккарі, розташованій за 20 кілометрів на південь від Каїра, ведуться більше 150 років. Топонім "Саккара" походить від імені давньоєгипетського бога мертвих - Сокара. Саме в Саккарі археологи розкопують знаменитий некрополь столиці Стародавнього царства - Мемфіса. Раніше в Саккарі були знайдені поховання фараонів Тітки, Пепи і знаменита східчаста піраміда Джосера.
У березні цього року в Саккарі виявили поховання цариці VI династії на ім'я Бехену. Команда археологів під керівництвом Філіпа Коломбера з університету Женеви розкопала 25-метрову піраміду, всередині якої був розташований гранітний саркофаг цариці, прикрашений так званими "Текстами пірамід". Ці зразки давньоєгипетської релігійної та заупокійної літератури прославляли загиблого і повинні були захистити його від бід і нещасть в загробному царстві.
До VI династії належать фараони Тітки, Усеркар, два Пепі, два Меренкара. Останньою правила цариця Нітокріс, перша у світовій історії жінка-регент. Цілком ймовірно, її скинули. Після цього в країні настала смута, яка отримала назву Перший перехідний період.
Коментарі