У Донецьку закривається загальноосвітня школа № 111 з українською мовою навчання, яка знаходиться в Петровському районі Донецька.
Про це Gazeta.ua повідомили обурені батьки учнів школи закладу. Більше півсотні батьків провели сьогодні мітинг, який завершився колективним походом до райвиконкому. Батьки вважають, що в разі закриття школи їм запропонують переводити дітей в російськомовні навчальні заклади.
"Є всі підстави для тривоги, - говорить мати Людмила Вікторівна Верещагіна. - Нинішній навчальний рік для нас хочуть зробити останнім у цій школі, а ми категорично проти. Наша школа потрапляє під оптимізацію - неофіційно нам це дали зрозуміти представники районної влади, а ми дивимося ТБ і бачимо, що це не просто слова. У Луганську таку ж школу, як наша, закрили. У мене 2 доньки-двійнята навчаються у 4 класі, але я не тому виступаю за цю школу, що вона поруч з будинком, а тому, що у нас в районі ця школа вважається однією з найсильніших".
ЗОШ № 111 в статусі української існує 15 років, в ній навчається 239 дітей.
"Батькам хтось сказав, що оптимізація почнеться з українських шкіл, - каже директор Світлана Петрівна Бабенко. - Начебто винесли це питання вже і на розгляд. Незважаючи на те, що за останні роки кількість учнів в нашій школі не зменшується, хоч, правда, і не зростає. У нас неподалік є 2 школи, одна з них україномовна - ЗШ № 101. Так що, якщо нас дійсно вирішать закрити, думаю, дадуть можливість учням перейти в іншу українську школу".
Всього в Донецьку є 154 школи і 34 з них мають українську мову навчання. За словами Володимира Скнара, начальника міськуправління освіти м. Донецька, рішення про закриття школи № 111 не виключено, але прийняття його цілком і повністю залежить від ініціативи районних депутатів.
"Оптимізація проводиться і буде продовжена, є програма облдержадміністрації про оптимізацію мережі, - повідомив нашому виданню Володимир Миколайович. - Але цим питанням займається управління освіти конкретного району. Постанову мають розглянути на сесії райради і вже потім клопотати перед нами про закриття. Ми поки не бачили такого рішення. Думку батьків буде враховано".
Як повідомлялося раніше, в школах Донецької області скорочується кількість класів з українською мовою навчання. Представники влади називають це загальною оптимізацією
Нагадаємо, міністр освіти Дмитро Табачник наказав відкрити в україномовних школах російськомовні класи.
Коментарі
29