Вчора у Черкасах пройшов фестиваль "Смак пива". На майданчику огородженому дерев'яним парканом стоїть 27 яток з пивом різних марок. О 13.30 хлопці та дівчата розпаковують картонні коробки з чіпсами. Через півгодини тут почнеться свято.
- Відал, яка у мене футболка? — звертається до друга хлопець у білій футболці з написом "Я українець". У такому ж одязі стоять ще кілька дівчат.
- Це волонтери, — пояснює Дмитро Хулап, 22 роки. — Вони працюють безкоштовно, а футболки отримали як подарунок, — говорить Діма й звертається до молоді. — Оці пусті коробки треба протягом 15 хвилин прибрати!
- Та куди ж їх діти? — розводить руками Ігор.
- Не знаю. Зроби так, щоб вони акуратно "смотрелись".
Біля кожної ятки змайстрували високі дерев'яні столи, їх обмотують блакитною та білою клейонкою.
— Біля столів ставимо пусті коробки, щоб не було ніде сміття, — командує Хулап.
Біля входу на майданчик розпалюють багаття для приготування шашликів. Тут стоїть дві ятки: в одній продають сувенірну продукцію в німецькому стилі: ляльки, вишиті серветки. Сюди підходять два чоловіки, купують за 1 гривню паперовий німецький прапорець. До ятки заходить молода пара.
- А у вас Вепська дама є? — запитує 23-річна Оксана.
- На жаль, ні, — відповідає продавщиця.
- Давай мені чашку купимо, — каже дівчині хлопець.
Зрештою пара вибирає вишиту серветку за 50 гривень. В іншій ятці 71-річна Ірина Гречанова допомагає готувати штрудель. На столі стоїть казан з почищеною картоплею та миска з порізаною цибулею. На вогні вже смажиться м'ясо.
- Извените, а тут бутерброды не продают? — зазирає до ятки 28-річний Антон.
О 14.00 перша компанія купує два бокали пива.
- Організація на 2 бали, — незадоволено каже 27-річна Аня. — Хоч би сосиски якісь продавали, а то тільки все сухе — чіпси та сухарики.
- А тобі як першому хоч подарунок якийсь дали? — звертається до хлопця 56-річна Євгенія Іванівна.
- Так, здачу недодали, — жартома відповідає Андрій, 28 років.
- Це ж якась німецька діаспора влаштовує, — міркує Євгенія. — Он бачу дівчата у німецькій формі ходять.
- У німецьких костюмах, — сміючись, виправляє жінку Андрій.
На сцені починається вистава німецької казки. Біля акторів збираються глядачі. Майданчиком розходиться запах шашличного диму. Двоє хлопців запитують ціну:
30 гривень відповідає кухар.
Трохи постоявши хлопці відходять. На сцені ведуча починає оголошувати конкурси, а перед цим спростовує деякі міфи пов'язані з пивом. Перший про те, що спортсменам не можна пива.Почувши це, одна жінка звертається до своєї подруги:
- Вже доказано, що чоловікам взагалі не можна пити пива. По телевізору розказували, що може дітей не буде, або уроди будуть, — каже Лідія Петрівна, 62 роки.
Подруга, 59-річна Тетяна Олександрівна, стверджувально киває головою.
- Музика тут класна. Рок абажаю! Як Арбеніна приїжджає це взагалі! — говорить жінка. — "Мечта жизни": попасти на Октоберфест в Німеччину. Але ж спонсора нема. А загранпаспорт закінчується в наступному році, — бідкається Тетяна.
- І в мене в наступному, тому я в цьому їду, — говорить Лідія Петрівна.
Молодь продовжує розважатися, беручи участь у різноманітних пивних конкурсах.
Коментарі
1