четвер, 21 червня 2007 20:26

У Брюсселі відкрився літній саміт ЄС

Перше пленарне засідання Європейської Ради - повноважного форуму глав держав і урядів 27 країн-членів Євросоюзу - відкрилося в четвер в Брюсселі.

В ході першої формальної наради, яка продовжиться лише півгодини, лідери ЄС ухвалять рішення про вступ Кіпру і Мальти в зону євро з 1 січня 2008 року. На підтримку цього раніше вже висловилися Єврокомісія, Європарламент і Рада міністрів ЄС.

Після короткого пленарного засідання члени Європейської Ради проведуть півгодинну зустріч з главою Європарламенту Хансом-Гертом Поттерінгом, а потім зберуться на вечерю.

Ключова тема саміту - ухвалення рішення, яке дозволить розблоковувати ситуацію з Конституцією ЄС.

Процес ратифікації конституційного акту був припинений лідерами ЄС літом 2005 року після того, як громадяни Франції і Нідерландів на національних референдумах відмовилися підтримати документ.

Проект європейської конституції поки ратифікували - парламентським шляхом і на референдумах - 18 з 27 країн-членів ЄС.

Головними опонентами в питанні ухвалення конституційного акту сьогодні виступають Польща і Великобританія. Для Польщі "каменем спотикання" в тексті договору є передбачена проектом конституції формула ухвалення рішень. Офіційна Варшава запропонувала застосовувати принцип "кореня квадратного" замість так званої "подвійної більшості", який, на думку польського уряду, значно ослабить інтереси "середніх" країн і підсилить контроль за ухваленням рішень в ЄС з боку Великобританії, Франції і Німеччини.

Згідно принципу "подвійної більшості", рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосували представники 55% держав ЄС, в яких проживає не менше 65% населення Євросоюзу. Застосування ж системи "квадратного кореня", як вважають у Варшаві, зрівняє розподіл голосів між великими і середніми країнами ЄС. Так, 39-мільйонна Польща отримає шість голосів, а 82-мільйонна Німеччина - дев"ять голосів.

До останнього часу позицію Варшави підтримувала Чехія.

У свою чергу, прем"єр-міністр Великобританії Тоні Блер висунув відразу декілька умов, які повинен виконати ЄС для того, щоб Лондон підтримав спрощений проект європейської конституції. Основні вимоги - зберегти суверенітет Великобританії у сфері міжнародної політики, в питаннях податкового і судового законодавства, а також прибрати з тексту конституційного договору статтю про Хартію фундаментальних прав, якою передбачено право трудящих на страйк.

Питання про підтримку проекту Конституції ЄС залишається також відкритим для Нідерландів. Амстердам наполягає на наданні національним парламентам більше владних повноважень, зокрема, можливість блокувати окремі рішення ЄС, повідомляє РІА Новости.

Зараз ви читаєте новину «У Брюсселі відкрився літній саміт ЄС». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути