3-го березня 2020 року життя всієї країни різко змінилося: в Україні було зафіксовано перший випадок захворювання на COVID-19. Хворий виявився мешканцем Чернівецької області, який нещодавно повернувся з Італії. З цього дня події стрімко розвивалися: вже за два тижні кордони були закриті, а міжнародне авіасполучення припинено. Адаптивний карантин триває вже п'ятий місяць. Загальна кількість хворих в Україні станом на кінець липня перевищила 65 тисяч осіб. Медичні заклади ледве встигали приймати пацієнтів. Самотужки впоратися було майже неможливо.
Відповідь підприємств
Свідомий бізнес миттєво зреагував на пандемію. Вже на початку квітня компанії фінансового сектору, роздрібної торгівлі, агросектору, IT-компанії, фонди та окремі приватні підприємці виділяли десятки мільйонів гривень на придбання обладнання, дезінфекторів, апаратів ШВЛ та усього необхідного для якнайшвидшого зупинення розповсюдження хвороби. Найбільші служби таксі безкоштовно розвозили лікарів та медичних працівників на роботу. Тисячам людей із великих міст та віддалених сільських громад конче була потрібна допомога.
"Ми дізналися про введення карантинних заходів від уряду України, відповідно створили штаб швидкого реагування. Ми одразу ввели обов'язковий чотирнадцятиденний карантин для усіх наших співробітників, які повертаються за закордону, незалежно від мети перебування. Крім того, одним із перших рішень "Нафтогазу" був запуск масштабного проекту "Благодійна допомога громадам". Ми поставили собі доволі амбітну ціль щодо забезпечення жителів та медиків абсолютно всіх громад, на території яких ми працюємо, засобами індивідуального захисту та дезінфекції", – розповідає перший заступник голови правління НАК "Нафтогаз Україна" Сергій Перелома.
Укргазвидобування, що є найбільшою газовидобувною компанією країни і входить в Групу Нафтогаз, веде свою діяльність в 11 українських областях та мала на меті забезпечити 236 регіональних громад. Серед 11 областей присутності компанії п'ять виявилися лідерами антирейтингу України за кількістю захворювань.
До того ж зібрати необхідну допомогу виявилось важче, ніж здавалося. Дезінфектори зникли з полиць магазинів за лічені дні. Звичайні одноразові маски подорожчали в кілька разів. "На шляху реалізації проекту наша команда подолала багато труднощів. Зокрема це полягало в дефіциті товарів на ринку і в певній небезпеці пересування країною при доставці допомоги. Не зважаючи на це, наші співробітники оперативно розвозили необхідні засоби навіть у найвіддаленіші регіони", – говорить Сергій Перелома.
Допомогти усім
Перш за все необхідно було забезпечити медичні заклади. "Нафтогаз" закупив для лікарень, центрів первинної медико-санітарної допомоги та амбулаторій в регіонах дезінфікуючі засоби, одноразові гумові рукавиці, маски, захисні окуляри, станції очистки таких окулярів, безконтактні термометри та багато іншого медичного обладнання. "Загальний обсяг допомоги від нас районним відділенням лікарень та громадам України перевищив 35 млн грн. Загалом ми вже надали громадам близько 8 тисяч літрів дезінфектора, близько мільйона захисних рукавиць, 250 тис респіраторів, понад 500 тис захисних масок. Допомога передбачалась і для медичних закладів, і для місцевого населення", – розповідає заступник генерального директора із земельних та соціальних питань В'ячеслав Чаус.
При плануванні проекту "Благодійна допомога громадам" компанія "Нафтогаз" консультувалася з представниками медичної сфери, щоб дізнатися, що саме необхідно для захисту медичних працівників та населення. Також, враховувалась можливість закупити та реально доставити допомогу в короткі терміни. Адже лікарні навіть за наявності коштів не завжди могли самостійно придбати необхідні речі. Або через занадто високі ціни, або відсутність документів на товари, або через вимоги розрахунку лише готівкою.
"Нафтогаз" вимагав від виробників сертифікати на продукцію та перевіряв зразки. "Як приклад я одразу так зараз можу пригадати мінімум чотири випадки, коли нам пропонували захисні костюми для лікарів. Ми брали зразок, показували фахівцям в шпиталях міста Києва, і лікарі казали, що не треба цього брати, воно не захистить. Тому перед тим, як щось купити, ми малио пересвідчитись, що воно дійсно буде виконувати свою функцію. Інакше це марне витрачання коштів", – пояснив Сергій Перелома.
Бізнесу вдалося допомогти медичним установам у скруті. Склад пакету допомоги для сільських рад, амбулаторій та центральних районних лікарень включав респіратори, захисні маски, рукавиці, дезінфектори, термометри, захисні окуляри,станції для очистки таких окулярів, тощо.
Працівники регіональних філій компанії швидко долучилися до благодійної ініціативи. Адже вони розуміли, наскільки важливо було терміново, вчасно закупити засоби індивідуального захисту та якнайшвидше доставити їх туди, де є потреба. Саме регіональні працівники оперативно розвозили пакети допомоги громадам.
"Ми дуже вдячні за допомогу від "Нафтогазу". Ми вже неодноразово отримували підтримку під час карантину. Компанія закупила для нас багатофункціональні монітори пацієнтів, захисні костюми для медичних працівників, та інше обладнання", – розповів директор Богодухівської центральної районної лікарні Харківської області Гриценко Микола. – "Наша лікарня є опорною для трьох районів Харківської області. Ми приймаємо всіх хворих із підозрою на COVID-19, відслідковуємо стани та лікуємо за протоколами COVID-19, доки не підтвердимо, що у пацієнта звичайна пневмонія. Люди поступають з температурою, кашлем, запаленням легенів та іншими симптомами. Тому засоби індивідуального захисту для медичних працівників нам дуже необхідні".
Із надією на майбутнє
Карантин в Україні потроху послаблюється. Поступово відновлюється залізничне та авіасполучення. І хоча не все ще позаду, але українці навчилися жити в умовах самоізоляції та знову згадали, як важливо допомагати один одному.
"Всі свідомі та відповідальні компанії долучилися до боротьби з хворобою. Нашу ініціативу щиро підтримали співробітники "Нафтогазу" і в центральному офісі, і в регіональних філіях. Сподіваємося, що спільними зусиллями ми призупинимо розповсюдження коронавірусної інфекції", – говорить Сергій Перелома.
НАК "Нафтогаз України" – це вертикально інтегрована нафтогазова компанія повного циклу, що охоплює розвідку та розробку нафтогазових родовищ, видобуток та пошукове буріння, транспортування і зберігання нафти та газу. АТ "Укргазвидобування" – найбільша газовидобувна компанія, що входить до Групи Нафтогаз та видобуває 73% природного газу в Україні. Сьогодні вона працює на території 11 областей України – 66 районів, 236 територіальних громад.
Коментарі