Вівторок, 22 липня 2008 14:35

Туреччина купить німецькі підводні човни за $4 млрд

Міністр оборони Туреччини Веджді Гонул заявив про намір купити шість нових дизель-електричних підводних човнів (ДЕПЛ) німецького проекту 214. Як повідомляє Reuters, вартість операції складе близько 4 мільярдів доларів.

Контракт буде підписаний з німецько-британским консорціумом Hdw/mfi, який оголошений переможцем тендеру ВМС Туреччини. Пропозиції інших компаній-претендентів - французької DCNS і іспанської Navantia - відхилені.

За словами Веджді Гонула, найактивніша участь у виконанні контракту на будівництво підводних човнів візьмуть турецькі підприємства, частка яких в загальному об"ємі робіт складе близько 80 відсотків.

Закупівля німецьких субмарин здійснюється Туреччиною в рамках програми модернізації підводного флоту. Як очікується, перша ДЕПЛ проекту 214 поступить на озброєння в 2015 році.

Розроблений компанією HDW підводний човен має довжину 65,3 метра, ширину 6,3 метра і підводну водотоннажність 1800 тонн. Вона обладнується комбінованою дизель-електричною повітронезалежною силовою установкою, що дозволяє розвивати швидкість до 20 вузлів (37,4 кілометра на годину). У підводному положенні субмарина може знаходитися до 2 тижнів. Гранична глибина занурення дорівнює 400 метрам.

Озброєння ДЕПЛ проекту 214 включає протикорабельні ракети і торпеди, запуск яких здійснюється з восьми торпедних апаратів калібру 533 міліметри. Підводний човен обладнується сучасними датчиками, гідролокаторами бічного огляду і інтегрованою системою управління озброєнням. Чисельність екіпажа складає 27 чоловік.

Зараз ви читаєте новину «Туреччина купить німецькі підводні човни за $4 млрд». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода