Суть реформи децентралізації полягає у тому, щоб передати на місцеві рівні фінансові можливості.
Про це в інтерв'ю Gazeta.ua говорить економіст Борис Кушнірук.
"Другий етап - створення об'єднаних територіальних громад. Цей процес не всюди був вдалий. Деколи його спотворювали. ОТГ повинна мати дві складових - фінансова самодостатність та зручність для громадян. Якщо громада надто велика, вона не комфортна і нічим не відрізняється від району. У таких ОТГ усі адміністративні послуги зосереджені у центрі.
Наступний крок - укрупнення районів і передача їх повноважень місцевому самоврядуванню. Для цього потрібно провести конституційну реформу. Замість районів створять округи. Так повинні виникнути нові міста-центри тяжіння", - пояснює експерт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський направив до Ради новий законопроект про децентралізацію
Райони зазвичай не мають свого населеного пункту, який був би серцем життя на цій території, каже він.
"Як правило вони перебувають під впливом обласного центру. Усе, що віддалене від нього, вимирає. Процес формування округів повинен базуватись на тому, щоб утворити нові центри, до яких би тяжіло населення. Потрібно забезпечити щогодинне транспортне сполучення між територією округу та новим центром. Якщо це буде збитково для перевізника, держава повинна виділяти субсидії. Також треба надати містам фінансові можливості, щоб вони були привабливим для розвитку бізнесу. Це дозволить дійсно утворити багато нових центрів притягання", - додає економіст.
Читайте повне інтерв'ю з Борисом Кушніруком.
Коментарі