Тисячі людей збираються на могилі колишнього прем"єр-міністра Пакистану Беназір Бхутто, яка загинула рік тому внаслідок нападу.
Екс-прем"єр померла від поранень, отриманих під час вибуху на мітингу її прихильників в місті Равалпінді, разом з нею тоді загинуло близько 20 людей.
Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун у своїй заяві, приуроченій роковинам її загибелі, висловив упевненість, що міжнародна комісія з розслідування обставин події буде сформована найближчим часом, що допоможе відновити "правду і справедливість".
Пакистанська влада заявляла, що за цим вбивством стояла "Аль-Каїда". За підозрою в причетності до вбивства арештовано п"ятеро людей, але жодного поки не засуджено.
За офіційною версією, виконавець вбивства був один, він спочатку випустив у Бхутто кілька куль, які не стали причиною її смерті, а потім привів у дію вибуховий пристрій, внаслідок якого вона отримала травму голови, від якої померла.
Детективи зі Скотланд-Ярду, які побували в Пакистані на прохання Первеза Мушаррафа, котрий був тоді президентом країни, підтвердили цю версію.
Пакистанська народна партія, яку за життя очолювала Бхутто, категорично не згодна з цими висновками.
Країна все ще відчуває політичні наслідки цього вбивства. Вдівець Бхутто - Асіф Зардарі, - який змінив на президентській посаді Мушаррафа, що той був змушений піти у відставку, на думку спостерігачів, насилу порається з труднощами, з якими зіштовхується Пакистан: бойовиками-ісламістами й економічним спадом.
Ситуація ускладнюється і зростанням напруженості у відносинах між Пакистаном та Індією, що загострилися після нападу бойовиків на Мумбаї.
Голова Центрального командування збройних сил США Девід Петреус раніше заявляв, що бойовики, які орудують у прикордонних районах Пакистану, являють небезпеку для самого існування цієї країни, повідомляє Би-би-си
Коментарі