Міністр освіти Дмитро Табачник бачить позитивну тенденцію у закритті сільських шкіл.
Про це він сказав під час міжвідомчої наради.
У свою чергу, в Генпрокуратурі нарікають, що місцеві органи влади приймають рішення про закриття шкіл
Так, виступаючи на міжвідомчій нараді заступник генерального прокурора України Віктор Занфіров повідомив, що місцеві органи влади не вживають заходів для збереження шкіл, і протягом цього року 80 загальноосвітніх шкіл закрито, а за останні 5 років закриті і ліквідовані 2 тис. шкіл.
У свою чергу Табачник, апелюючи до цього висловлювання, зазначив: "З чим не можемо погодитися - це закриття середніх навчальних закладів. Закриття некомплектних шкіл - це не підстава для прокурорського реагування, а те, чим треба пишатися".
За словами міністра освіти, продовження існування некомплектних шкіл знижує якість освіти, і діти, учні в таких школах, відстають за своїм рівнем від інших школярів.
"Треба говорити по кожному випадку окремо", - додав Табачник, зазначивши, що якщо мова йде, наприклад, про закриття школи в Луганській області без узгодження з територіальною громадою, то це порушення.
"Але подавати як реагування закриття 80 шкіл, коли ми знаємо про існування сотень некомплектних шкіл, які ведуть дітей фактично в нікуди ... тому що після такої школи мрія - це професія скотаря або інші найпростіші професії", - заявив він.
Коментарі
2