пʼятниця, 11 травня 2018 15:24

Супрун пояснила, коли не треба робити МРТ

Автор: sun-clinic
 

В Україні є поширена практика робити МРТ, коли пацієнт відчуває дискомфорт у спині. Це важлива процедура, проте часто вона не є виправданою.

Про це у Facebook в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

"Якщо ви знатимете більше про те, навіщо вона потрібна, в яких випадках МРТ робити обов'язково, а коли краще уникнути - ви зможете зберегти більше часу, коштів, а подекуди й здоров'я", - пише Уляна Супрун.

МРТ призначається безпосередньо, якщо у пацієнта є ознаки серйозної патології хребта або виражений неврологічний дефіцит, що складає близько 1-2% від усіх випадків болю в спині. Для цього лікар насамперед має розуміти клінічну картину пацієнта, історію розвитку хвороби, а також визначити так звані "червоні прапорці" - симптоми наявності серйозної проблеми хребта.

Прикладом таких симптомів є порушення чутливості кінцівок, слабкість в м'язах, порушення функції органів таза, поява болю вночі, підвищення температури та невмотивована втрата ваги, онкологічні хвороби в анамнезі та ін.

В інших випадках - це 98-99% людей, що звертаються до лікаря з проблемою болю у спині, МРТ не призначається. За міжнародними протоколами лікування починається з простих рекомендацій - це збереження фізичної активності, за необхідності нестероїдні протизапальні препарати, спеціальні вправи, які можна комбінувати з масажем чи мануальною терапією.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи можна хрустіти пальцями - Супрун розвінчала популярний міф

Дуже важливо, що направити на такі обстеження має виключно спеціаліст. Жодним чином це не може бути приватна ініціатива пацієнта.

"Необґрунтовано розширені показання до МРТ хребта і невірне трактування отриманих результатів можуть призвести до того, що почнеться лікування "результатів МРТ", а не справжньої проблеми. Як наслідок, призначення непотрібних, часом дорогих препаратів та процедур, інколи навіть хірургічного втручання", - пояснює чиновниця.

Як пацієнт, не соромтесь запитувати вашого лікаря більше та ніколи не приймайте самостійне рішення щодо цього виду діагностики.

Якщо ви лікар - намагайтесь більше пояснювати своїм пацієнтам, чого ви очікуєте від результатів дослідження, і як воно допоможе вилікувати проблему.

Якщо стрес триває постійно, він починає загрожувати організму. До хронічного стресу можуть призводити перевантаження на роботі, негаразди в сім'ї чи інші регулярні проблеми.

Понеділок може бути додатковим стресом для всіх - безліч справ, нові завдання, важливі зустрічі. Якщо ви сьогодні або в інші дні почуваєтеся неспокійно, забуваєте дрібниці, є трохи дратівливими - не переймайтеся, це звичайні речі, які час від часу трапляються з кожною людиною.

Зараз ви читаєте новину «Супрун пояснила, коли не треба робити МРТ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути