Проектування та будівництво 3 та 4 енергоблоків на Хмельницькій АЕС порушує як національне, так і міжнародне законодавство. Про це на прес-конференції заявив Артур Денисенко, координатор енергетичної програми Національного екологічного центру.
"Громадські екологічні організації не тільки України, але й сусідніх країн завжди послідовно виступали проти проекту будівництва 3 та 4 енергоблоків ХАЕС. На наш погляд прийняття закону про будівництво цих енергоблоків порушує національне та міжнародне законодавство, зокрема, так звану конвенцію Еспо про інформування суміжних країн в транскордонному контексті. Це говорить про те, що однією з умов ухвалення закону є те, що "Енергоатом", як головна будівельна компанія має проінформувати суміжні країни про свої наміри", - зазначив Денисенко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З початку року українські АЕС скоротили виробництво на 13%
Еколог пояснив, що парламент мав ухвалювати відповідний закон після того як закінчаться консультації з суміжними країнами.
"Проте нам достовірно відомо, що ці консультації не завершені. Ми точно знаємо, що як мінімум 6 країн, зокрема Молдова, Білорусь, Словаччина, Польща, Австрія та Угорщина висловили бажання взяти участь у консультаціях з цього проекту. Ми знаємо, що було листування, проте "Енергоатом" не закінчило ці консультації з країнами", - наголосив він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бойко добудує два енергоблоки ХАЕС за рахунок кредиту "Сбербанка России"
До того ж експерт зауважив, що реалізація більшості ядерних проектів у світі характеризується значним збільшенням строків будівництва і собівартості. Вартість добудови ХАЕС за два роки збільшилась вдвічі. Якщо більшість суми планують позичити в Росії, то згодом може виявитись, що зовнішній борг країни зріс у значну кількість разів.
Коментарі
8