Ексклюзиви
понеділок, 15 лютого 2021 08:17

Стрітення Господнє: традиції, прикмети та заборони

Стрітення Господнє: традиції, прикмети та заборони
Свято відзначається на 40-й день після Різдва Христового. Фото: pixabay.com

15 лютого українці відзначають Стрітення Господнє. Історія свята розпочалася після Ефеського церковного собору у Візантії в 431 році. Зі старослов'янської "стрітення" перекладається як "зустріч" або "радість". Вважається одним з 12 головних православних свят.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Люті морози прийшли на зміну снігопадам

За Євангелієм, цього дня маленького Ісуса принесли в Єрусалимський храм для обряду посвячення Богу. Сталося це на 40-й день після Його народження. В храмі Богородицю з немовлям зустрів мудрий старець Симеон, який чекав зустрічі з Господом. Чоловік-праведник отримав від Святого Духа передбачення, що зможе вмерти лише тоді, коли побачить Ісуса Христа. Так і сталося. Перед смертю він повідомив, що немовля на руках Марії, покликане до служіння та спасіння людей. Другою особою, що зустріла Ісуса у храмі стала пророчиця Анна. Вона ж і рознесла про немовля славу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стрітення Господнє: традиції, прикмети і що заборонено робити у цей день

Вважалося, що цього дня зустрічається зима з літом. У народі вірили, якою буде погода на стрітення, такою буде й весна.

У храмах цього дня святять воду, яка набуває особливих властивостей. Стрітенською водою натирають хворе місце і вірять, що цілюща вода допоможе. Також п'ють, якщо щось болить усередині. Стрітенська вода, кажуть, допомагає від "пристріту" - хвороби, що її могло спричинити "погане" око, а також відганяє відьом, щоб "не виссали з корови молока". Цією водою також кроплять й напувають худобу, щоб не хворіла.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сьогодні Стрітення: як українці проводили цей день

У свято не можна пропускати службу в храмі, варто помолитися та поставити свічку. Заборонена важка фізична праця, крім тої, що робиться на допомогу іншим людям. Не можна лаятися та сваритися. Також не можна класти гроші на кухонний стіл - це може відлякати фінансову вдачу. Раніше у Стрітення пекли млинці. Вони символізували сонце і прихід весни.

У цей день українці ворожили, виставляючи тарілку з зерном на ніч надвір, якщо ранком її заповнювала роса - до врожаю, якщо ні - неврожаю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Китайський Новий рік: чим задобрити рогатий символ року

Цьогоріч на лютий в Україні випадає 8 офіційних вихідних. Традиційно цього місяця відзначають такі великі релігійні свята як Стрітення Господнє, Святителя Григорія Богослова та Собор трьох святителів.

Зараз ви читаєте новину «Стрітення Господнє: традиції, прикмети та заборони». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути